Tyrimas šioje programoje yra pagrįstas teorinių ir eksperimentinių branduolinių ar dalelių fizikos aspektų mokymu, paremtu išsamiu kvantinės mechanikos, kvantinio lauko teorijos ir branduolinių bei branduolinių procesų fenomenologijos supratimu. Ypatingas dėmesys skiriamas atitinkamų teorinių skaičiavimo metodų įsisavinimui ir duomenų rinkimo bei analizės supratimui, įskaitant efektyvią informacinių technologijų kontrolę. Studentai turėtų įgyti ir plėtoti šiuos įgūdžius savo moksliniame darbe, kuris yra svarbi doktorantūros programos dalis.


Programoje nėra specializacijų.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Priėmimas studijoms

Priėmimas studijoms bus suteiktas pareiškėjams, kurie:

 • iki galutinio termino pateikė visą paraiškos formą kartu su visais privalomais priedais,
 • jiems buvo suteiktas atleidimas nuo egzaminų arba jie sėkmingai išlaikė egzaminą,
 • jie sėkmingai išlaikė kalbos egzaminą arba gavo atsisakymą.

Kvietimas į dalyko egzaminą

Kvietimas į dalyko egzaminą bus išsiųstas tiems pareiškėjams, kurie:

 • iki galutinio termino pateikė išsamią paraišką kartu su privalomais 2 ir 3 priedais;
 • sumokėjo paraiškos mokestį,
 • iki 2019 m. gegužės mėn. vidurio nepatvirtino egzaminų atsisakymo. Kvietimas įeiti į egzaminą teikiamas per Universiteto elektroninę informacinę sistemą. Gegužės viduryje visi pareiškėjai be atsisakymo gauna kvietimą įeiti į egzaminą iš Matematikos ir fizikos fakulteto. Jei fakultetas patvirtina atsisakymą, kvietimas nebetaikomas.

Įėjimo egzaminas

Egzaminą sudaro dvi dalys: dalykas ir kalba. Egzaminų dalyko dalis - diskusija apie pasirinktą studijų programą. Komitetas suteikia pareiškėjui tris klausimus, susijusius su pasirinkta studijų programa. Komitetas vertina atsakymo teisingumą, šios srities žinias ir bendrą pasirengimą doktorantūros studijoms. Kiekvienas atsakymas yra vertinamas pagal dvejetainį „Pass / Fail“ skalę. Pareiškėjas turi gauti tris pravažiuojančius pažymius. Jei pareiškėjas pasirinko vieną iš fakulteto siūlomų temų ir gauna būsimo vadovo pritarimą, arba jei komitetas priima pareiškėjo temos anotaciją, pareiškėjas sėkmingai išlaikys egzaminą tik iš dviejų trijų klasių. klausimus.

Egzamino egzaminą sudaro rašytinis testas, kuriame yra 100 klausimų (užpildant teksto spragas, ty pasirinkus teisingą žodį kiekvienai spragai). Egzaminas patvirtina, kad pareiškėjas turi pakankamai anglų kalbos, ty bent jau bendro Europos kalbų mokymosi pagrindų (CEFR) B2 lygiu. Tai atitinka 50 teisingų atsakymų.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:


Atleidimo nuo egzaminų taisyklės

Atleidimo nuo egzamino sąlygos

Dalyvio egzaminą galima atsisakyti pareiškėjams, kurie pasirinko vieną iš dėstytojo siūlomų darbų temų ir gauna būsimo vadovo patvirtinimą, ir kuriems taikoma bent viena iš šių sąlygų:

 1. jų darbas buvo pripažintas SVOČ konkurse kompiuterių mokslų, matematikos ar matematikos mokymo srityje (studijų programoms kompiuterių ir matematikos srityse);
 2. jų darbas buvo pripažintas Čekijos ir Slovakijos fizikos studentų konferencijoje (studijų programoms fizikos srityje);
 3. jų originalus mokslinis darbas atitinkamoje temoje buvo paskelbtas arba priimtas paskelbti peržiūrėtoje terpėje, indeksuotoje MathSciNet, SCOPUS arba ISI Web of Knowledge duomenų bazėse;
 4. baigė fizikos, informatikos ar matematikos srities magistrantūros studijų programą 2018/2019 mokslo metais, jų laipsnis kiekvienoje valstybinio egzamino dalyje yra „puikus“ arba „labai geras“ (studijų programoms) fizikos, informatikos ir matematikos srityje);
 5. jie yra įgiję ne mažiau kaip 120 kreditų fizikos, informatikos ar matematikos magistrantūros studijų programose 2018/19 ir 2019/20 mokslo metais ir jų vidutinį studijų lygį (pagal Studijų ir egzaminų kodeksą, meną 8, 13 dalis) yra ne daugiau kaip 1,5, kur 1 = „puikus“, 2 = „labai geras“ ir 3 = „patenkinamas“ (studijų programoms fizikos, informatikos ir matematikos srityje);
 6. jie pasiekė ir kitų puikių rezultatų, patvirtinančių jų gebėjimą doktorantūroje.

Būtina kreiptis dėl atsisakymo ir įrodyti, kad pareiškėjas atitinka kai kurias pirmiau minėtas sąlygas ne vėliau kaip iki 2019 m. Gegužės 31 d., Jei tai yra 1,2,3,5 ir 6 punktai, o iki birželio 20 d. 4 punktas.

Kalbos egzamino atsisakymo sąlygos

Kalbos egzaminas bus atšauktas, jei pareiškėjas atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

A. Pareiškėjas praleido ne mažiau kaip dvejus metus savo ankstesnį išsilavinimą vidurinėje arba universitetinėje mokykloje su anglų kalba kaip vienintele mokymo kalba viena iš šių šalių: Australija, Kanada, Indija, Airija, Malta, Naujoji Zelandija, Pietų Afrika , Jungtinėje Karalystėje ar JAV.

B. Jei pareiškėjas jau išlaikė vieną iš šių egzaminų (kai kuriais atvejais mes pripažįstame egzaminą tik su mažiausiu rezultatu arba lygiu), pareiškėjas neturi mokėti anglų kalbos kalbos.

 • Bendras valstybinis kalbos egzaminas anglų kalba Čekijoje
 • Karlo universiteto Matematikos ir fizikos fakulteto egzaminas anglų kalba
 • TOEFL (popierius) - 550 taškų
 • TOEFL (kompiuteris) - 213 taškų
 • TOEFL (internetas) - 80 taškų
 • IELTS - 6,5 balo
 • Kembridžo ESOL CPE
 • Cambridge ESOL CAE
 • Cambridge ESOL FCE - (A, B, C klasė)
 • Miestas
 • TELC (Europos kalbų sertifikatai) - TELC anglų kalba C1
 • UNIcert - C1 lygis
 • Melab - 77 taškai
 • Anglų kalbos mokėjimo pažymėjimo egzaminas (ECPE)
 • Anglų kalbos testas tarptautiniam bendravimui (TOEIC) - 605 balai
 • Tarptautinė ESOL ir kalbėtoji ESOL - „Expert LanguageCert“ ir „Mastery LanguageCert“

Kalbos egzamino atsisakymas ir atitiktis vienai iš pirmiau minėtų sąlygų turi būti prašomi iki 2019 m. Balandžio 30 d. (Arba išimtiniais atvejais - iki 2019 m. Rugsėjo 30 d.).


Karjeros perspektyva

Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos, absolventas turi gilių žinių apie šiuolaikines daleles ar branduolinę fiziką ir yra kvalifikuotas ekspertas šių sričių eksperimentinėse ar teorinėse srityse. Jis gali rasti darbą, ypač pagrindiniuose akademinių institucijų tyrimuose, iš dalies taikomųjų tyrimų srityje. Absolventai turi patirties dirbant arba yra pasirengę integruotis į tarptautinius mokslinius bendradarbiavimus. Tipiškas tam tikros šakos absolventas turi didelį profesinį prisitaikymą, ypač dėl patirties, įgytos dirbant komandoje ir naudojant šiuolaikines technologijas bei priemones.

Programa mokoma:
 • Anglų

Peržiūrėti 22 daugiau kursų Charles University Faculty of Mathematics and Physics »

Paskutinį kartą atnaujinta Sausis 9, 2019
Šis kursas yra Campus based, Internetu ir universiteto miestelyje
Start Date
Spal. 2019
Duration
4 metų
Dieninės
Price
150,000 CZK
per mokslo metus. Prisijungimo paraiškos mokestis: 540 CZK.
Pagal vietas
Pagal datą
Start Date
Spal. 2019
Galutinis paraiškų davimo terminas

Spal. 2019

Location
Galutinis paraiškų davimo terminas
End Date