Oficialus aprašymas

QBM siekia mokyti jaunų mokslininkų, kurie, nors ir tvirtai įsitvirtinę savo namų disciplinoje, grupė yra gerai susipažinę su įvairiais požiūriais ir minties stiliais. Tikslas yra, kad studentai galėtų patogiai bendrauti per tradicines ribas, ypač per eksperimento ir kiekybinės teorijos skirtumus, kad jie taptų moksliškai dvikalbiais ar daugiakalbiais. Šiuo tikslu mokykla siūlo integruotą tarpdisciplininį daktaro laipsnį. programą, kurią sudaro trys pagrindiniai komponentai:

 1. Tarpdisciplininis mokslinių tyrimų projektas , apimantis įvairių sričių sąvokas ir metodus.
 2. Didelė oficialaus kurso programa su bendruoju ir individualiu komponentu, susidedančiu iš tarpdisciplininio pagrindinio kurso, apimančio pagrindines problemas, susijusias su įvairiomis perspektyvomis.
 3. Tolimesnė veikla, kuria siekiama sustiprinti kitų studentų perkeliamuosius įgūdžius, kad jie galėtų sėkmingai dirbti kaip konkurencinga profesija.

QBM doktorantūros programa yra visiškai suderinama su Bolonija ir veda į dr. nat. arba Ph.D. laipsnis. Studentai savo rašto darbus pateikia savo PI fakultetui ir gina pagal to paties fakulteto taisykles.

Tarpdisciplininiai tyrimai

Studentų mokslinių tyrimų projektai yra tarp dviejų disciplinų sąsajos ir paprastai sudaro nuolatinio dviejų QBM PI, kurie tarnautų kaip patarėjas ir konsultantas, bendradarbiavimo dalį. Projektas yra įtvirtintas pagrindinėje studento mokymo srityje, kuri paprastai yra pagrindinė patarėjo kompetencijos sritis, tačiau reikalauja glaudaus bendravimo su antrąja disciplina, kurią paprastai atstovauja patarėjas. Nors studentai yra tvirtai įsitvirtinę savo patarėjo laboratorijoje, jie taip pat kuria tvirtus, tiek profesinius, tiek asmeninius ryšius su bendru patarėju ir jo grupe, kai taikoma.

Studentas turi disertacinį patariamąjį komitetą (BLSK) ir kasmet praneša apie savo pažangą. TAC idealiai susideda iš ne mažiau kaip trijų narių (patarėjas, konsultantas / 2-asis QBM narys, 3-asis QBM narys) ir, jei reikia, norėjo papildomų išorės narių.

Kursinis darbas

QBM kurso darbas skirtas mokiniams suteikti tarpdalykinį ir tarpdisciplininį mokymą, kad būtų panaikintas atotrūkis tarp kiekybinių ir kokybinių požiūrių į biologinius mokslus.

 • Primer Kursai: Norėdami sukurti stipresnį pagrindą disciplinose, esančiose už pirminės mokymosi srities ribų, siūlome tikslinius feeder kursus, kurie yra specialiai sukurti mokyti atitinkamus pagrindus ne specialistams. Priklausomai nuo jų fone ir poreikius, gyvosios gamtos mokslų studentams imtis pradmenis Biofizika ir S tatistics / bioinformatikos ir programavimą (Matlab ir R). Matematikos / fizikos studentai ima gruntus gyvosios gamtos mokslų ir pasirinktinai bioinformatikos srityse . Bioinformatikos srities studentai pradeda naudoti biofizikos ir pasirinktinai statistinius duomenis .
 • Paskaitų serija: QBM studentai siūlo, kviečia ir priima išorinius garsiakalbius šiame mėnesiniame renginyje. Paskaitos, susijusios su QBM temomis, papildomos žurnalo klubu su svečių kalbėtoju. Kiekvienas QBM studentas bent vieną kartą turi surengti kalbėtoją doktorantūros metu. ir turėjo aplankyti bent dešimt paskaitų serijos renginių.
 • Svečių paskaitos: Du „QBM“ PI įveda savo tarpdisciplininį projektą kaip paskaitą kartu su vėlesniu žurnalų klubu. Tai suteikia studentams galimybę gauti įspūdį ir apžvelgti su QBM susijusius tyrimus. Kiekvienas QBM studentas turėtų lankyti ne mažiau kaip dešimt svečių paskaitų.
 • Minkštųjų įgūdžių kursai: net jei geriausi mokslinių tyrimų rezultatai nebus gerai pripažinti, jei jie nebus pateikti aiškiai ir nuosekliai. Norėdami tai sužinoti, mes teikiame „Soft Skill“ kursus, tokius kaip mokslinis rašymas, pristatymo įgūdžiai ir gera mokslinė praktika.
 • QBM atsitraukimas: šis metinis renginys visus QBM studentus atneša į neformalią mokslinę aplinką, kurioje jie pateikia savo tyrimus trumpose derybose ir plakatuose ir dalyvauja pakviestų kalbėtojų paskaitose.

Išoriniai įvykiai:

Taip pat skatiname mokinius lankyti tarptautines konferencijas, seminarus, vasaros mokyklas LMU ar kitose institucijose, taip pat pažangius kursus, susijusius su jų mokslinių tyrimų darbu. Be to, studentai turi įvairias galimybes dalyvauti Miuncheno mokslo bendruomenės renginiuose, vadovaudamiesi savo mokslinių tyrimų interesais. Šie renginiai apima paskaitų seriją, simpoziumus ir seminarus, kuriuos siūlo penki mokslinių tyrimų centrai (angl. SFB), atstovaujantys QBM, NanoScience centre (CeNS), ir kompetencijos klasteriai Nanosistemų iniciatyva Miunchenas (NIM) ir Miuncheno integruotų baltymų mokslo centras ( CIPSM), Max-Planck-Biochemijos institutas ir Miuncheno Helmholtz centras.

Reikalavimai

Kviečiame taikyti bet kokią atitinkamą discipliną (biochemiją, biofiziką, (fizinę) chemiją, teorinę fiziką, matematiką, statistiką, (bio) informatiką) ir bet kurią šalį, kuri domisi tarpdisciplininiais tyrimais; ypač skatiname moterų taikymą.

Atkreipkite dėmesį, kad privalote baigti magistro laipsnį iki to laiko, kai pradėsite QBM programą, bet nebūtinai paraiškos pateikimo metu.

Norint gauti programą, turite baigti savo magistro laipsnį su tam tikru minimaliu lygiu / rezultatu: vokiečių klasifikavimo sistemoje tai yra 2,5 balų; Apskritai, minimalus laipsnis yra pusiaukelė tarp geriausio įmanomo lygio, kurį galima pasiekti jūsų universitete, ir žemiausio lygio.

Pareiškėjai turi pateikti:

 • akademiniai įrašai (vidurinė mokykla, bakalauro ir magistro pažymėjimai ir nuorašai)
 • 2 rekomendacinės raidės
 • 2 trumpos esė - viena, kurioje aprašoma ankstesnė studento mokslinių tyrimų patirtis, kita - jų interesų QBM programos ir mokslinių tyrimų tikslų priežastys.
 • nurodo jų konkrečius mokslinių tyrimų interesus

Atrankos procedūra

Remdamiesi rašytiniu prašymu, atrinkti kandidatai bus pakviesti į interviu Miunchene, siekiant ištirti abipusį susidomėjimą su priimančiąja laboratorija ir absolventų mokykla. Kandidatai, kurie atitinka mūsų kriterijus ir yra suderinti su PI ir priimančiosios laboratorija, bus pakviesti prisijungti prie programos.

Kelionės išlaidos ir pokalbio savaitės apgyvendinimas bus apdrausti QBM.

Programa mokoma:
Anglų
Graduate School of Biosciences Munich
Paskutinį kartą atnaujinta March 23, 2019
Šis kursas yra Campus based
Start Date
Kov 2020
Duration
3 metų
Dieninės
Deadline
Rgp 1, 2019
Exact date TBA
Pagal vietas
Pagal datą
Start Date
Kov 2020
Galutinis paraiškų davimo terminas
Rgp 1, 2019
Exact date TBA

Kov 2020

Location
Galutinis paraiškų davimo terminas
Rgp 1, 2019
Exact date TBA
End Date