Top Doktorantūros programos

PhD - tai <0>Filosofijos daktaro laipsnio trumpinys (iš anglų k. Doctor of Philosophy), nors suteikiamas jis yra ne vien filosofams, bet ir kitų sričių žinovams. PhD laipsnis paprastai įgyjamas atlikus tam tikrą tyrimą specifinėje mokslo srityje. Jis privalo papildyti jau esamas tam tikros mokslo srities žinias ir turi būti apipavidalintas pagal disertacijos rašto darbo reikalavimus. Disertacija paprastai turi būti apginta prieš ekspertų komisiją ir tik sėkmingai apsigynus studentui yra suteikiamas PhD laipsnis. Šios pakopos studijos paprastai trunka 4 metus, tačiau jų trukmė gali labai skirtis priklausomai nuo studento bei nuo pasirinkto universiteto ar programos.

Įvairūs universitetai siūlo daugybę tarptautinių PhD programų. Savo studijas į aukščiausią lygmenį perkelti norintys studentai turi didelį PhD programų pasirinkimą - jie gali rinktis studijas medicinos, psichologijos, inžinerijos, švietimo, gyvosios gamtos mokslų ar biomedicinos studijas. Kone kiekvienos pasaulio šalies universitetai siūlo skirtingas PhD programas, tad norintiems įgyti aukščiausiąjį mokslinį laipsnį iš tiesų yra iš ko rinktis.

Peržvelkite žemiau pateiktas vienas iš geriausių PhD programų - galbūt rasite studijas, kurių jau seniai ieškote.

Naujai pridėtos PhD ir DBA studijos

Czech University of Life Sciences - Faculty of Economics and Management

Doktorantūros ekonomikos ir įmonių ekonomika

Lapkritis 19, 2018
Manoma, kad absolventas įgyja teorinius studijų srities pagrindus, pagrindinius mokslinio darbo metodus studijų srityje ir pagrindines nuolatinio pasaulio mokymosi visą gyvenimą įgijimo formų formas. Absolventai turėtų sugebėti sukurti makroekonominio ir mikroekonominio lygmens ekonominių procesų aprašomąjį ir norminį ekonominį modelį ir rinkti atitink… [+]amus dokumentus, reikalingus jų formalizavimui. Be to, prielaida, kad mokslo žinių apibendrinimo galimybė yra ekonominių įstatymų forma, kartu su jų taikymu aiškinant tam tikras ekonomines užduotis tvarios plėtros skatinimui. [-]

Kazakh British Technical University  (KBTU)

Matematikos ir kompiuterinio modeliavimo doktorantas

Lapkritis 19, 2018
Doktorantūros studijų programa "Matematinis ir kompiuterinis modeliavimas" sukurta siekiant tolesnio nepriklausomo tyrimo ir gynimo disertacijos doktorantūros universitete. Kursų kontekste, Ph.D. Studentai studijuoja klasikinius ir šiuolaikinius matematikos metodus, tokius kaip funkcinės analizės metodai, fizinių procesų matematiniai modeliai, labiau p… [+]ažengęs kursas diferencialinių lygčių, ypač išvestinių lygčių ir tt Be to, kursai apie aukšto našumo skaičiavimus ir kompiuterinį modeliavimą yra pateiktas. Universitete veikia disertacijos gynimo taryba disertacijų gynybai specialybės "Matematinis ir kompiuterinis modeliavimas". [-]

University of Kent, School of Engineering and Digital Arts

Elektronikos inžinerijos doktorantas

Lapkritis 7, 2018
Inžinerijos ir skaitmeninės inžinerijos mokykla siūlo mokslinių tyrimų krypčių laipsnį įvairiose mokslo disciplinose, susijusiose su elektronine, valdymo ir informacijos inžinerija, labai skatinančia akademine aplinka. Mokykla turi tarptautinę reputaciją už savo darbą ir didžiuojasi tuo, kad studentai gali laisvai realizuoti savo didžiausią potencialą.… [+] [-]

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra PhD?

PhD yra Filosofijos doktorantūros laipsnio trumpinys (iš anglų k. doctor of philosophy), kuris neretai sukelia painiavos. Šiame kontekste žodis "filosofija" neturi jokio ryšio su filosofijos mokslo studijomis. Filosofijos daktaro (PhD) terminas iš tiesų reiškia, kad jūs pasiekėte patį aukščiausią įmanomą lygmenį savo akademinėje srityje. Aukščiausias akademinės srities laipsnis angliškai taip pat yra vadinamas Terminal Degrees. Kai kuriems darbams atlikti yra būtina, turėti aukščiausiąjį studijų laipsnį: tokiu atveju magistro laipsnio, kuris yra vertinamas kaip tarpinė studijų stotelė - nepakanka.

Mokslinis laipsnis, į kurio pavadinimą įrašomas žodis "daktaras" yra vadinamas doktorantūra. Galbūt pastebėjote, kad universitetai kartais suteikia ir garbės daktaro laipsnį. Jį gaunantis žmogus, paprastai nėra pabaigęs doktorantūros studijų, bet yra pasiekęs ar sukūręs ką nors naudingo visuomenei, kad yra verta apdovanojimo. Priešingas garbės doktorantūrai yra vadinamasis užsidirbtas daktaro laipsnis (angl. earned doctorate.) Ši frazė dažnai naudojama darbo skelbimuose. Ji nurodo, kad jeigu jūs turite tik garbės daktaro laipsnį, šiuo atveju darbo gauti negalėsite.

Įvairiausi pasaulio universitetai siūlo daugybę skirtingų doktorantūros programų ir PhD yra viena iš jų. Oficialiai šio mokslinio laipsnio santrumpa turėtų būti užrašoma su tašku ir mažąja "h" raide: Ph.D. Tačiau šalys naudoja skirtingus terminus ir turi įvairius susitarimus, kurie, be to, neretai kinta. Šiuo metu populiaru šio laipsnio pavadinimą užrašyti be taško ir visomis didžiosiomis raidėmis: PHD.

PhD yra viena iš seniausiųjų doktorantūrų. Šis laipsnis turi savas tradicijas ir istoriją, jis taip pat yra labai gerbiamas viso akademinio pasaulio. PhD tradiciškai yra akademinis laipsnis, o ne profesinis sertifikatas. Tačiau šis apibrėžimas pastaruoju metu kiek kinta. Šiuo metu PhD laipsnį galima gauti ir taikomojo mokslo sferose, tokiuose kaip pvz., vadyba, socialinis darbas arba IT. PhD laipsnį taip pat galima gauti ir su menu susijusiose srityse. Viena jų - kūrybinis rašymas. Šių studijų aukščiausiasis mokslinis laipsnis anksčiau buvo trumpinamas MFA.

PhD laipsnis suteikia daug privalumų. Vieni jų prestižas, autoritetas, teisė būti vertinamu, kaip tam tikros srities ekspertu, bei geros galimybės įsidarbinti aukštos kvalifikacijos darbuose. PhD taip pat parodo, kad žmogus turi reikiamus įgūdžius dėstytojauti ir universiteto studentams. Faktas, kad gyvename informacijos, technologijų ir vis globalesnės ekonomikos amžiuje reiškia, kad itin aukštos kvalifikacijos specialistų kiekio poreikis yra kur kas didesnis, negu buvo anksčiau ir jis vis auga.

PhD studijos gali būti itin naudingos, jeigu turite žinių troškimą ir jaučiate aistrą mokslui. Vis dėlto, jeigu svarstote pradėti PhD studijas vien tik dėl to, kad viena ar kita sritis jums yra labai įdomi, šį sprendimą patartumėme apmąstyti iš visų pusių. PhD studijos studentą įpareigoja sudėtingam ir daug laiko užimančiam darbui. Priėmimo procesas yra griežtas dėl didelės konkurencijos, tad paprastai kandidatai jau turi turėti magistro laipsnį. PhD programos paprastai yra pradedamos teorijos ir metodologijos kursais. Vėliau studentai turi išlaikyti kvalifikacijos egzaminą bei, neretai, egzaminą žodžiu. Kai kurios PhD programos reikalauja kelių šimtų valandų faktinės medžiagos rinkimo PhD baigiamasis darbas yra vadinamas disertacija - tai profesionalaus lygio publikuotas projektas pasirinktoje mokslo srityje. Šis projektas, kurio įgyvendinimas trunka kelis metus, pradedamas formaliu temos pasiūlymu ir baigiamas oficialiu darbo gynimu prieš ekspertų komisiją.

PhD programos paprastai trunka trejus metus, tačiau kai kurios gali trukti ir iki dešimties. Dažniausiai šios programos turi laiko limitą, kuris reiškia, kad studentai programą turi pabaigti daugiausiai per 8-10 metų. Dažniausiai PhD programos prailgsta ne dėl to, kad jos yra ypač sudėtingos, bet dėl įvairių gyvenimiškų priežasčių. Doktorantūros studentai paprastai gyveną gyvenimo tarpsnį, kurio metu pradeda šeimyninį gyvenimą, augina vaikus ar išgyvena kitus itin svarbius asmeninius pokyčius. Be to, kai kurie universitetai PhD studijas finansuoja tik iš dalies, tad studentai savo disertacijai ir pragyvenimui turi užsidirbti patys - o tai savaime suprantama pristabdo studijų greitį.

PhD studijų finansavimas stipriai skiriasi priklausomai nuo pasirinktos šalies bei studijų disciplinos. Daugumai studentų idealiai skamba pilnas studijų finansavimas, kuris reiškia, kad universitetas pilnai apmoka ne tik visas disertacijos projektui reikiamas išlaidas, bet ir suteikia pragyvenimui reikiamą stipendiją arba garantuoja įdarbinimą. Paprastai tai būna dėstytojo ar jo pavaduotojo darbas universitete. Studentams taip pat yra prieinamos įvairios piniginės stipendijos bei darbo ar praktikos galimybės, kurios gali patiesti tvirtą pagrindą ateities karjerai.

Šiuo metu jūs taip pat savo PhD studijas galite pabaigti ir internetu. Internetinės PhD studijos turi daug akivaizdžių privalumų: studijas galite reguliuoti pagal savo asmeninį grafiką, taip galite lengviau balansuoti tarp darbo, šeimos ir pasirinktų doktorantūros studijų. Šių studijų galimybė taip pat praplės universitetų pasirinkimą, nes šiuo atveju galėsite pasirinkti vieną iš toliau nuo jūsų namų esantį universitetą ir neturėsite niekur kraustytis. Internetinės programos taip pat paprastai būna kur kas pigesnės, nes universitetams nereikia apmokėti įvairių niuansų, kurie taptų aktualūs, jeigu studentas fiziškai lankytųsi universitete. Sutaupyti pinigai paprastai yra skiriami disertacijos rašymui.

Internetinės PhD programos tampa vis populiaresnės ir labiau gerbiamos. Tiesa, kai kurie darbdaviai dar vis nuvertina internetinio PhD laipsnio vertę, tačiau dauguma jų supranta, kad interneto suteikiamas universalumas yra mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Internetinėms studijoms taikomi reikalavimai yra ne mažesni negu tradicinėms studijoms (tačiau, be abejo, tai priklauso ir nuo pačio studento pastangų), abiejų tipų studentams taip pat yra prieinamos nuolatinės konsultacijos su kolegomis ir profesoriais.

Geriausios PhD programos turi gerai išvystytus karjeros centrus, kurių darbuotojai studijas baigusiems specialistams padeda rasti tinkamą darbą, taip pat top PhD programas siūlantys universitetai studentams siūlo nuolatinę pagalbą ir palaikymą ir studijų metu. Dar vienas geros PhD programos rodiklis yra matuojamas pagal tai kaip lengva studentams rasti disertacijos darbo vadovą, kuris prižiūrėtų ir padėtų studentui paruošti darbą nuo pradžių iki pabaigos.

PhD laipsnis padės jums pasiekti karjeros aukštumų: jis garantuos jums aukštesnį atlyginimą, prestižą bei išskirtinumą tam tikroje srityje. Vis dėlto yra patartina išsamiai pasidomėti darbo galimybėmis, kurios atsiveria baigus skirtingas PhD programas. Pavyzdžiui, baigus kai kurias humanitarinių mokslo šakų doktorantūras darbą susirasti gali tapti sudėtinga, dėl itin didelio studijas baigusių studentų kiekio, ypač jeigu po studijų planuojate dirbti universitete. Tačiau dauguma akademinių mokslo sričių plečiasi. Jeigu tam tikra mokslinė sritis nuolat kinta ir plečiasi, tuomet logiška, kad su ja auga ir nuolat atsinaujinančių kvalifikuotų specialistų skaičius ir tikėtina, kad įgytas PhD vienoje iš tokių sričių gali tapti labai dideliu privalumu ieškant gero darbo. Tarp potencialiausių PhD mokslinių sričių paprastai yra įvardinamos ekonomikos, finansų, rinkodaros ar vystymosi studijų programos.