Sociologijos daktaras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Absolventai turi plačią pagrindinių sociologijos teorijos ir metodikos klausimų apžvalgą, išsamią analitinių metodų įvairovę, kiekybinius ir kokybinius tyrimus, gebėjimą naudoti ir sujungti šias procedūras. Geba formuluoti ir išspręsti sudėtingus tyrimų klausimus, nurodyti atitinkamas hipotezes, rasti tinkamus sprendimo būdus ir suformuluoti atitinkamas ekspertų nuomones. Absolventai gali ieškoti darbo kaip mokslininkai ir universiteto dėstytojai, taip pat specialistų ir vadovų pareigos tiek valstybiniame, tiek komerciniame sektoriuje.


Studijų trukmė: 4 metai

Mokymo kalba yra anglų kalba. Sociologija yra mokama programa.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimas į egzaminą: vienpusis egzaminas, interviu

  1. Ekspertų diskusijos dėl Ph.D. projekto. disertacija: 0–30 balų;
  2. Pareiškėjo ankstesnės profesinės veiklos ir studijų vertinimas: 0–15 balų;
  3. Žinių demonstravimas (teorija, metodika): 0–15 balų.

Siūlomos disertacijos temos:

Tema grindžiama individualiu pasirinkimu. Programa, be teminio dėmesio sociologijai, taip pat leidžia specializuotis kai kuriose kriminologinėse temose. Apskritai, tai pagrįsta katedros mokslinių tyrimų programa, ypač PROGRES (taip pat žr. Mūsų mokytojų profilius).

Siūlomi Ph.D. su Temos srities valdybos pirmininku turi būti konsultuojamasi su temomis. Dalyko valdybos pirmininkas (programos direktorius): doc. PhDr. Jiří Buriánek, Ph.D., kontaktas: jiri.burianek@ff.cuni.cz.


Pareiškėjas gali būti priimtas tik tuo atveju, jei įstojimo egzamino metu jis gauna ne mažiau kaip 30 taškų ir tuo pačiu metu surenka pakankamai taškų, kuriuos galima įdėti į numatomą studentų, priimtų į atitinkamą studijų programą ar filialą, skaičių Priėmimo tvarkos specifikacijos, taikomos individualioms programoms ir studijų šakoms); priėmimas bus suteiktas visiems pareiškėjams, kurie gauna tokį patį taškų skaičių, kaip ir pareiškėjas, kuris paskutinį kartą dalyvauja priėmime. Atkreipkite dėmesį, kad įvairūs numatomi priėmimo kriterijai taikomi visą darbo dieną ir kombinuotoms studijų formoms. Pareiškėjai negali būti įleidžiami ne vėliau kaip iki atvykimo dienos, įrodydami savo ankstesnį išsilavinimą (žr. 5.4 punktą).


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:
Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. Skaityti mažiau