Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Charles University First Faculty of Medicine

Charles University First Faculty of Medicine

Charles University First Faculty of Medicine

Įvadas

Karlo universitetas Prahoje, Pirmasis medicinos fakultetas: Akademiniai tyrimai pasikeis

Pirmasis medicinos fakultetas, kuriame dirba beveik 1200 darbuotojų ir 3 400 studentų, yra didžiausias medicinos fakultetas Čekijoje. Tai yra neatskiriama Prahos Karolio universiteto dalis, kurią įkūrė Bohemijos karalius ir Šventosios Romos imperijos imperatorius Karolis Ketvirtasis 1348 m. Taigi jis taip pat yra seniausias medicinos fakultetas Centrinėje Europoje.

Tačiau ne tik didingos istorijos ir įspūdingų kiekybinių priemonių pakaktų, kad įstaiga taptų sėkminga ir konkurencinga. Tai turi būti idėjos, žmonės, gebėjimai ir valdymas, kurie pagaliau bus atsakingi už bet kurios institucijos ateitį, pelną ir tinkamumą. Norėdami įvykdyti savo misiją ir atspindėti ne tik fakulteto mokslinių tyrimų programų stiprumą ir gyvybingumą, bet ir mūsų nacionalinę poziciją bei tarptautinius siekius, tvirtiname šiuos tikslus:

  • Būti dinamišku Europos medicinos švietimo sistemos komponentu
  • Vykdyti pažangiausius biomedicinos tyrimus platesnėje Europos mokslinių tyrimų erdvės sistemoje
  • Būti pripažintam vertingu vietos bendruomenės nariu.

Šiame kontekste:

Mes esame čia, kad mokytume ateities medicinos specialistus: mes teikiame aukščiausios akademinės kokybės bakalauro, magistro ir profesines programas, dėstomas čekų arba anglų kalbomis, siekdami tarptautiniu mastu reikšmingos stipendijos. Akademinė kompetencija, kūrybiškumo skatinimas ir intelektinis smalsumas yra aukščiausios vertybės periodiškai atliekant vidinį mūsų dėstytojų vertinimą. Fakultetas skatina ir remia puikius mokslo darbuotojus ir mokslo darbuotojų mokymo programas.

Mes ieškome talentų: mūsų studentai yra įdarbinti iš visos Europos, Amerikos, Azijos ir Afrikos, o mūsų studijų programos yra reguliariai akredituotos Europoje ir JAV.

Mokslas yra mūsų visų ateitis: fakultetas daug investuoja į mokslinių tyrimų infrastruktūrą. Mūsų laboratorijos naudojasi praktiškai visomis naujausiomis technologijomis, kurios yra entuziastingų darbuotojų, turinčių tarptautinę patirtį ir reputaciją, rankose. Mokslinės veiklos lėšos pastaruoju metu sudaro didžiąją fakulteto biudžeto dalį.

Keičiantis mūsų bendros Europos vaizdas: Pats fakultetas gauna naudos iš tyrėjų ir gydytojų dialogo vietoje. Mūsų mokslinių tyrimų komandos dalyvauja daugelyje nacionalinių mokslinių tyrimų projektų, kuriuose pabrėžiamas pagrindinių ir klinikinių mokslų bendradarbiavimas, taip pat kitų disciplinų tyrėjai iš neakivaizdinių institucijų. Svarbu tai, kad mūsų dalyvavimas tarptautinėse komandose ir ES projektuose labai padidėja.

Mokslininkus paversti verslininkais: mūsų rezultatai rodo puikų atsidavimą pagrindiniams, klinikiniams ir taikomiesiems tyrimams. Fakulteto vadovybė kartu su universiteto vadovybe kuria standartines technologijų perdavimo ir abipusiai naudingų akademinės bendruomenės ir pramonės ryšių palaikymo procedūras, laikydamasi esamų Europos taisyklių.

Už MTTP bendruomenės ribų: fakulteto ekspertai nuolat dalyvauja populiarinant mokslą bendruomenėje ir iš savo pusės skatina visuomenės informuotumą. Bendradarbiaudami su žurnalistais ir žiniasklaida, mūsų gydytojai ir tyrėjai sutelkia dėmesį į pagrindines viešosios medicinos problemas, bet taip pat padeda skleisti pagrindinius mokslinius faktus, paaiškinti, kaip veikia ir vystosi mokslas. Mūsų vizija yra padėti kurti žiniomis grįstą visuomenę platesniu mastu.

Fakultetas

Pirmasis medicinos fakultetas yra vienas iš keturių Prahos Karlo universiteto fakultetų. Pirmasis medicinos fakultetas, įkurtas 1348 m., Patenka tarp penkiolikos seniausių medicinos mokyklų pasaulyje.

Mokymas ir tyrimai mūsų fakultete apima beveik visą medicinos ir sveikatos profesijų spektrą nuo visų pagrindinių mokslų spektro iki klinikinių specialybių. Kai kurios disciplinos yra unikalios mūsų mokyklai nacionaliniu lygmeniu. Moderniai ir draugiškai ruošiame būsimus gydytojus, mokslininkus ir sveikatos priežiūros specialistus. Kadangi esame ne tik mokymo, bet ir mokslinių tyrimų institucija, mes ugdome naujausius atradimus ir technologijas.

Universitetinis išsilavinimas Pirmajame medicinos fakultete teikia keletą skirtingų studijų programų. Didžiausias studentų skaičius tęsia šešerių metų bendrosios medicinos programą (įgijęs MD laipsnį) arba penkerių metų dantų medicinos programą (įgijęs DMD laipsnį).

Šios dvi klinikinės programos siūlomos anglų ir čekų kalbomis. Yra ir kitų trejų ar ketverių metų sveikatos profesijų bakalauro programų (pvz., Slaugos ir kitų specialybių), kai kurios su magistro galimybe, iki šiol siūlomos tik čekų kalba. Taip pat yra gyvybinga doktorantūros programa, kurioje dauguma specialybių siūlomos anglų kalba. Mes taip pat ruošiame gydytojus jų egzaminams. Taip pat svarbu pažymėti, kad magistrantams yra įvairių mokamų programų. Mūsų mokymo įranga yra moderni ir patogi - nuo auditorijų ir seminarų kambarių iki laboratorijų, studijų kambarių ir kompiuterių kabinetų. Dauguma mokymo įstaigų yra istoriniuose pastatuose Prahos centre, netoli Karlovo náměstí, IP Pavlova ir Albertov. Klinikinis (praktinis) mokymas dažniausiai vyksta Bendrojoje universitetinėje ligoninėje, kai kurios klinikinės rotacijos vyksta Motol ligoninėje, Thomayer ligoninėje, Na Bulovce ligoninėje ir Bendroje karo ligoninėje.

Mūsų absolventai lengvai susiranda darbą Čekijoje ir likusiame pasaulyje. 99,7 % iš 640 absolventų (1997–2015 m.) Rado darbą per 6 mėnesius nuo studijų baigimo.

Vietos

  • Prague

    Charles University in Prague, First Faculty of Medicine Kateřinská 32 121 08 Prague 2 Czech Republic, , Prague

    Klausimai