Keystone logo
Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Įvadas

Fakultetas
Tyrimas
Tyrimai
Tarptautinė veikla
STU architektūros dėstymas pradėtas 1946 m. Kaip Architektūros ir konstrukcijų katedra. 1976 m. Pradėjo veikti nepriklausomas architektūros fakultetas.

Mūsų universiteto studijose visose studijų pakopose ir formose apie 17 000 vietinių ir užsienio studentų kolegijose ir institutuose, įsikūrusiuose Bratislavoje ir Trnavoje.


STU yra į mokslinius tyrimus orientuotas universitetas. Per savo gyvavimo laikotarpį jis reikšmingai prisidėjo prie mokslo žinių plėtojimo, sklaidos ir naudojimo.


Tarptautinis bendradarbiavimas yra reikšminga sritis, paremta interaktyviu kontaktu su viso pasaulio švietimo ir mokslo įstaigomis. Daugiausia dėmesio skiriama bendriems projektams ES mastu.

Architektūros mokymas STU prasidėjo 1946 m., Todėl Architektūros fakultetas (FA) tapo naujausiu Slovakijos technologijos universiteto (STU) fakulteto priedu. Tuo metu Architektūros ir konstrukcijų inžinerijos katedra buvo įkurta kaip Slovakijos politechnikos (SVŠT) Konstrukcijų inžinerijos skyriaus dalis, šiandien vadinama Statybos fakultetu. Per ateinančius septyniasdešimt metų fakultetas tapo svarbia ir konkurencinga institucija ir kiekvienais metais aptarnauja daugiau nei 1000 studentų. Nors dizaino studijų programos po stogu buvo daugiau nei 25 metus, 2020 m. Dizainas taip pat pasiekė oficialų institucijos vardą. Architektūros fakultetas buvo pervadintas ir nuo 2020 m. Rugsėjo mėn. Architektūros ir dizaino fakultetas pradėjo rašyti savo naują bendrą istoriją.

Šiais laikais STU Architektūros ir dizaino fakultetas yra didžiausia Slovakijos Respublikos architektų ir dizainerių mokymo įstaiga. Fakulteto profilis atspindi universiteto principus ir nustato profesinės veiklos sąlygas savo šalyje ir ES sistemoje. Šiuo požiūriu yra aiški orientacija parengti architektus, urbanistus ir dizainerius pagal kūrybinę struktūrą. Dabartinė dvejų metų pakopų studijų sistema orientuota į absolvento pasirengimą. Akcentuojamas dailės ir teorijos dalykų supratimas, taip pat įvairūs technikos ir dizaino dalykai, pradedant miesto planavimu ir baigiant interjero dizainu.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

133910_21.jpg

Universiteto ypatybės

Architektūros ir dizaino fakultetas yra pastate, kurį suprojektavo Emilis Bellušas, svarbiausias XX amžiaus slovakų architektas ir mokyklos, kuriam pavadinta salė „Profesoriaus Bellušo aula“ (reziduojanti kolegijoje), įkūrėjo. Be tokių paskaitų kabinetų, studijų, kompiuterinės įrangos, fakulteto bibliotekoje, kurioje saugomos reikšmingos profesinės knygos ir žurnalai (daugelis yra pripažinti tarptautiniu mastu), gali būti naudojamos kūrybinių gebėjimų ir profesinių įgūdžių ugdymas.

Paramos centrai

Paslaugų centrai ir įrenginiai, remiantys Slovakijos technologijos universiteto Architektūros ir dizaino fakulteto veiklą.

Biblioteka

Bratislavos Slovakijos technologijos universiteto Architektūros ir dizaino fakulteto biblioteka ( FAD STU ) yra akademinė biblioteka, kurioje yra labai specializuotų fondų, kuriuose yra vietinės ir užsienio literatūros (knygos, scenarijai, periodiniai leidiniai, žodynai, disertacijos ir kt.). Biblioteka jos vartotojams teikia daug privalumų - nemokama prieiga prie visų bibliotekos fondų (įskaitant prieigą prie tarptautinių tiesioginių viso teksto duomenų bazių ar profesinių žurnalų elektroninių versijų), galimybė naudotis naujausia literatūra, įsigyta vadovaujantis dėstomų studijų programų temomis. fakultete modernios bibliotekos ir informacinės paslaugos (bibliotekos internetinis katalogas, savitarnos kopijavimo ir nuskaitymo mašinos, nemokama belaidžio interneto prieiga), patogi studijų ir darbo zona.

CEDA (dizainas visiems)

Dizaino visiems centras buvo įkurtas Slovakijos technologijos universiteto Architektūros ir dizaino fakultete Bratislavoje 2007 m. Birželio mėn. Jo misija yra sukurti vientisą pastato aplinką, kuria galėtų naudotis visi žmonės, neatsižvelgiant į jų amžių. dydis ar galimybės.

CEDA skirta universalaus dizaino principui, suteikiančiam Slovakijos žmonėms galimybę integruotis į visuomenę, kurioje atsižvelgiama į žmogiškąjį skirtumą, ir maksimaliai gerai veikti su aplinka.

Kūno sąmoningumo laboratorija

„BCD Lab“ yra tyrimų ir mokymo centras, kurio specializacija yra sąmoningas kūno dizainas, įsikūręs Bratislavos Architektūros ir dizaino fakultete. Ji teikia specializuotus mokymus ir tyrimus dizaino ir architektūros srityse. Šis tyrimų centras vienija architektus, dizainerius, dėstytojus, studentus, mokslininkus ir praktikus iš įvairių sričių – interjero dizaino, architektūros, ergonomikos, neuroergonomikos, socialinių mokslų ir medicinos.

BCD Lab yra daugiadisciplinė tyrimų komanda, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas kūno sąmoningam dizainui – žmogaus ir jo aplinkos santykiams. Mūsų nariai yra dizaino, architektūros, ergonomikos, neuroergonomikos, socialinių mokslų ir medicinos ekspertai.

Tvarios ir efektyvios architektūros centras – „Architektūra 2020“

Tvarios ir efektyvios architektūros centras - „Architektūra 2020“ (toliau A2k20) yra moksliniai tyrimai ir mokymai STU Architektūros ir dizaino fakultete. Tai specializuotas fakulteto padalinys, vykdantis mokslinius tyrimus ir mokymus architektūrinio projektavimo srityje, atitinkančiame Pastatų energinio naudingumo direktyvos 2010/31 / ES kriterijus naujoms statyboms po 2020 m., Akcentuojant tvarumą ir pagarbą aplinka.

A2k20 jungia įvairių institutų (o galiausiai ir kitų fakultetų bei institucijų) tyrėjus bendradarbiaujant su iEPD (Pasyviųjų namų institutas), SKGBC (Slovakijos žaliųjų pastatų taryba), ArTUR (darnaus vystymosi architektūra) ir kitomis profesinėmis organizacijomis.

Švietimo ir tyrimų centras Banska Štiavnicoje

Architektūros ir dizaino fakultetas taip pat siūlo kryptingo darbo galimybes specializuotame švietimo ir tyrimų centre, į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtraukto Banska Štiavnicos miesto centre. Autentiškame istoriniame name (faktiškai restauruotame studentų) fakultetas per seminarus ar specializuotus kursus ištisus metus gali priimti iki 30 studentų ir 10 darbuotojų.

  Priėmimai

  Vietos

  • Bratislava

   Námestie slobody 19, 81245, Bratislava

  Klausimai