Keystone logo
Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Įvadas

fakultetas
Studijuoti
Tyrimas
Tarptautinė veikla
Architektūros dėstymas STU pradėtas 1946 m. kaip Architektūros ir statybos inžinerijos katedra. 1976 m. pradėjo veikti nepriklausomas Architektūros fakultetas.

Mūsų universitete studijuoja visose studijų pakopose ir formose apie 17 000 vietinių ir užsienio studentų kolegijose ir institutuose, įsikūrusiuose Bratislavoje ir Trnavoje.


STU yra į mokslinius tyrimus orientuotas universitetas. Per savo gyvavimo laikotarpį ji labai prisidėjo prie mokslo žinių kūrimo, sklaidos ir naudojimo.


Tarptautinis bendradarbiavimas yra reikšminga sritis, pagrįsta interaktyviu ryšiu su viso pasaulio šalių švietimo ir mokslo institucijomis. Jis orientuotas į bendrus projektus ES sistemoje.

Architektūros dėstymas STU prasidėjo 1946 m., todėl Architektūros fakultetas (FA) tapo naujausiu Slovakijos technologijos universiteto (STU) fakulteto priedu. Tuo metu Architektūros ir konstrukcijų katedra buvo įkurta Slovakijos politechnikos (SVŠT) konstrukcijų inžinerijos filialo, šiandien vadinamo Statybos fakultetu, dalis. Per ateinančius septyniasdešimt metų fakultetas tapo gyvybiškai svarbia ir konkurencinga institucija ir kasmet aptarnauja daugiau nei 1000 studentų. Nors dizaino studijų programas po savo stogu turi daugiau nei 25 metus, 2020 metais dizainas pateko ir į oficialų institucijos pavadinimą. Architektūros fakultetas buvo pervadintas ir nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio Architektūros ir dizaino fakultetas pradėjo rašyti naują bendrą istoriją.

Šiuo metu Architektūros ir dizaino fakultetas STU yra didžiausia architektų ir dizainerių mokymo įstaiga Slovakijos Respublikoje. Fakulteto profilis atspindi universiteto principus ir nustato profesinės veiklos sąlygą gimtojoje šalyje ir ES sistemoje. Šiuo atžvilgiu yra aiški orientacija, kad architektai, urbanistai ir dizaineriai būtų rengiami kūrybiniuose rėmuose. Dabartinė dvejų metų pakopų studijų sistema orientuota į absolvento pasirengimą. Pabrėžiamas meno ir teorijos dalykų supratimas, taip pat įvairūs techniniai ir dizaino dalykai – nuo miesto planavimo iki interjero dizaino.

Mes siūlome tris studijų programas tarptautiniams studentams, kurių studijų kalba yra anglų kalba.

Visų trijų studijų programų paraiškų teikimo terminas – 2023 m. gegužės 31 d. Paraiškos bus teikiamos per elektroninę paraiškų teikimo sistemą , kuri atsidarys 2022 m. balandžio 1 d. Išsamią informaciją apie priėmimo ir egzaminų eigą rasite bakalauro , magistro ir doktorantūros studijų programų profiliuose.

Atsižvelgiant į pasaulinę COVID-19 pandemiją, priėmimo ir egzaminų procesas vyks 2021 m. birželio mėn. ir bus visiškai INTERNETU. Stojantiesiems nereikia fiziškai keliauti dėl egzamino; jie gali dalyvauti egzaminuose iš bet kurios pasaulio vietos.

Architektūros ir dizaino fakultetas yra pastate, kurį suprojektavo Emilis Belluš, svarbiausias XX a. slovakų architektas ir mokyklos, kuriam pavadinta salė „Profesoriaus Bellušo aula“ (gyvenanti kolegijoje), įkūrėjo. Be tokių paskaitų kabinetų, studijų, kompiuterinės įrangos, fakulteto bibliotekoje, kurioje saugomos reikšmingos profesinės knygos ir žurnalai (daugelis jų yra pripažinti tarptautiniu mastu), gali būti naudojamos kūrybinių gebėjimų ir profesinių įgūdžių ugdymas.

<img class=" inserted-image image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg " alt=" 133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg " data-json=" {"author":" ","author_url":"","šaltinis" :""}" />

Pagalbos centrai

Fakulteto veiklą remiantys paslaugų centrai:

biblioteka

Slovakijos technologijos universiteto Bratislavoje ( FAD STU ) yra akademinė biblioteka, turinti labai specializuotus vietinės ir užsienio literatūros (knygų, scenarijų, periodinių leidinių, žodynų, disertacijų ir kt.) fondus. Biblioteka siūlo savo vartotojams daug privalumų – nemokamą prieigą prie visų bibliotekos fondų (įskaitant prieigą prie tarptautinių visateksčių duomenų bazių ar elektroninių profesinių žurnalų versijų), prieigą prie naujausios literatūros, įsigytos pagal dėstomų studijų programų temas. fakultete modernios bibliotekos ir informacinės paslaugos (bibliotekos on-line katalogas, savitarnos kopijavimo ir skenavimo aparatai, nemokamas bevielis internetas), patogi studijų ir darbo zona.

CEDA (dizainas visiems)

2007 m. birželio mėn. Slovakijos technologijos universiteto Bratislavoje Architektūros ir dizaino fakultete buvo įkurtas Dizaino visiems centras. Jos misija – sukurti vientisą pastatytą aplinką, kuria galėtų naudotis visi žmonės, nepaisant jų amžiaus, dydžio ar gebėjimų.

CEDA yra skirta universalaus dizaino principui, leidžiančiam Slovakijos žmonėms integruotis į visuomenę, kurioje atsižvelgiama į žmonių skirtumus, ir kuo geriau bendrauti su aplinka.

Kūno sąmoningumo laboratorija

„BCD Lab“ yra tyrimų ir mokymo centras, kurio specializacija yra sąmoningas kūno dizainas, įsikūręs Bratislavos Architektūros ir dizaino fakultete. Ji teikia specializuotus mokymus ir tyrimus dizaino ir architektūros srityse. Šis tyrimų centras vienija architektus, dizainerius, dėstytojus, studentus, mokslininkus ir praktikus iš įvairių sričių – interjero dizaino, architektūros, ergonomikos, neuroergonomikos, socialinių mokslų ir medicinos.

BCD Lab yra daugiadisciplinė tyrimų komanda, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas kūno sąmoningam dizainui – žmogaus ir jo aplinkos santykiams. Mūsų nariai yra dizaino, architektūros, ergonomikos, neuroergonomikos, socialinių mokslų ir medicinos ekspertai.<img class=" inserted-image image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg " alt=" 133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg " data-json=" {"author":" ","author_url":"","šaltinis":" "}" />

Tvarios ir efektyvios architektūros centras„Architektūra 2020“

Tvarios ir efektyvios architektūros centras – „Architektūra 2020“ (toliau A2k20) yra Architektūros ir dizaino fakulteto STU vykdomas tyrimas ir mokymas. Tai specializuotas fakulteto padalinys, vykdantis mokslinę ir mokymo veiklą architektūrinio projektavimo srityje, atitinkančią Pastatų energinio naudingumo direktyvos 2010/31/ES kriterijus naujoms statyboms po 2020 m., akcentuojant tvarumą ir pagarbą aplinką.

A2k20 jungia mokslininkus iš skirtingų institutų (ir galiausiai iš kitų fakultetų ir institucijų), bendradarbiaudama su iEPD (Pasyvių namų institutas), SKGBC (Slovakijos žaliųjų pastatų taryba), ARTUR (darnios plėtros architektūra) ir kitomis profesinėmis organizacijomis.

Švietimo ir tyrimų centras Banska Štiavnicoje

Architektūros ir dizaino fakultetas taip pat siūlo kryptingo darbo galimybes specializuotame švietimo ir tyrimų centre, į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtraukto Banska Štiavnicos miesto centre. Autentiškame istoriniame name (faktiškai restauruotame studentų) fakultetas seminarų ar specializuotų kursų metu visus metus gali priimti iki 30 studentų ir 10 darbuotojų.<img class=" inserted-image image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/133910_21.jpg " alt=" 133910_21.jpg " data-json=" {"author":" ","author_url":"","šaltinis":" "}" />

Modeliavimo laboratorija

Poprado STU Architektūros ir dizaino fakulteto Modelių modeliavimo laboratorijos centre vykdoma veikla, orientuota į CAD ir regioninius klausimus.

Vietos

  • Bratislava

    Námestie slobody 19, 81245, Bratislava

Klausimai