Keystone logo
Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava Ph.D. architektūroje
Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Ph.D. architektūroje

Bratislava, Slovakija

3 Years

Anglų kalba

Dieninės, Ištęstinės

31 May 2024

Sep 2024

EUR 3 600 / per year *

Stovykloje

* per metus

Stipendijos

Ištirkite stipendijų galimybes, kurios padės finansuoti savo studijas

Įvadas

Daktaro daktaras. Bratislavos Slovakijos technologijos universiteto Architektūros ir dizaino fakulteto ( FAD STU arba tiesiog FAD) studijų programa Architektūra atspindi dabartinius mokslinius tyrimus ir meninę kryptį ir leidžia patobulinti savo individualius profilius, sutelkiant dėmesį į teorinius ir mokslinius tyrinėjimus. Studijos ugdo jūsų gebėjimą kūrybiškai ir savarankiškai dirbti su teorinio, mokslinių tyrimų ir plėtros (MTEP) ar meninio pobūdžio projektais, analizuoti ir spręsti sudėtingas problemas atitinkamose studijų srityse. Tai taip pat parengia, kaip sukurti savo kūrybinius MTTP arba meninę praktiką.

Architektūros programoje nagrinėjami teoriniai architektūros tyrimai, eksperimentinio projektavimo metodai, architektūros tipologijos tyrimai, aplinkos vertinimas, tvarumas architektūroje, istoriografija, architektūros kritika.

Aptariamos temos – nuo „Body Conscious Lab“, naujų technologijų (papildytoji ir virtualioji realybė, generatyvus projektavimo procesas, pagrįstas naujos programinės įrangos naudojimu) iki tvarios architektūros ir konkrečių paminklų restauravimo bei daugelio kitų su architektūra susijusių šiuolaikinių ir vizijų temų. Universiteto mokslo parkas, esantis Architektūros ir dizaino fakultete, sukuria platformą gaminių gamybai ir aprūpintas naujomis technologijomis, tokiomis kaip lazerinis, CNC apdirbimas, 3D spausdintuvai ir kt., kurias galima panaudoti dideliems tyrimams.

Fakulteto mokslo žurnalas ALFA suteikia puikią galimybę publikuoti savo mokslinius darbus kartu su kitais vietiniais ir tarptautiniais mokslininkais. Kaip mokslų daktaras. tyrėjas, galite savarankiškai dirbti su disertacija, tačiau jei prireiks patarimo ir konsultacijos, turėsite individualų kuratorių. Idealiu atveju mokslinių tyrimų grupės, sudarytos iš dėstytojų ir jų daktaro laipsnio. studentai dirba prie konkrečių projektų, remiamų finansavimo ir dotacijų, leidžiančių dar intensyviau bendradarbiauti su tarptautinėmis institucijomis partneriais. Taip pat turėsite galimybę kreiptis dėl stažuotės naudodamiesi įvairiomis taikomomis schemomis. Pavyzdžiui, programa „Erasmus Plus“ leidžia pasirinkti, organizuoti ir valdyti stažuotę bet kurioje pasaulio institucijoje ar įmonėje. Tokia praktika taip pat laikoma studijų dalimi.

Baigę studijas galite dirbti mokslinių tyrimų ir švietimo, vyriausybinių ar komunalinių konsultacijų srityje. Jūs netgi galite tapti nuolatiniu fakulteto personalo nariu ir tęsti mokslinius tyrimus architektūros srityje. Galite tęsti savo darbą bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais vykdant tarptautinius mokslinių tyrimų projektus ir skaityti specializuotas paskaitas.

Paraiškų teikimo terminai

2022 m. gegužės 31 d

  • Daugiau informacijos apie priėmimo procesą adresu FAD STU 2022/2023 mokslo metais.
  • Patikrinkite 2022/2023 m. disertacijų temų pasiūlymą .
  • Atidaryta elektroninė paraiškų teikimo sistema: nuoroda.

Apie Mokyklą

Kodėl STU Architektūros ir dizaino fakultetas Bratislavoje?

Architektūros ir dizaino fakultetas yra vienas iš septynių fakultetų Slovakijos technologijos universitete Bratislavoje (toliau sutrumpintai STU, iš slovakų kalbos „Slovenská technická univerzita“). Tai didžiausia ir seniausia architektūros mokykla Slovakijoje; architektūros ugdymo pradžia siekia 1946/1947 mokslo metus ir siejama su statybos inžinerijos studijų kryptimi.

Architektūros ir dizaino fakultetas (FAD) šiandien yra kūrybiška ir konkurencinga institucija, turinti atvirą kolektyvą ir sėkmingai išnaudojanti tarptautinio bendradarbiavimo galimybes mokslinių tyrimų ir švietimo srityse. Ypač per Erasmus Plus mobilumo programą fakultetas siūlo mainų galimybes su daugiau nei 50 partnerių institucijų visoje Europoje. Kasmet dešimtys FAD studentų studijuoja užsienyje, taip pat užsienio studentai atvyksta čia studijuoti dėl šių partnerystės programų. Be to, apie 30 tarptautinių studentų kasdien mokosi FAD.

FAD dėstytojai yra išskirtinės asmenybės, kurios yra ne tik mokytojai ir mokslininkai; dauguma jų yra aktyviai praktikuojantys architektai, miestų planuotojai arba pramonės/produktų ir grafikos/prekių ženklų dizaineriai. Gauti prizai ir apdovanojimai, pripažinimas ir ryšiai, vykstantys per Slovakijos sienas, yra geriausias jų savybių įrodymas.

Be nacionalinių ekspertų, FAD STU taip pat kvietė kviestinius dėstytojus iš užsienio: Janą Gehlą, Marco Casagrande'ą, Nathalie de Vries (MVRDV), Rainer de Graaf (OMA), Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Patriką Schumacherį (Zaha Hadid). Architektai) – tai tik dalis iki šiol fakultete viešėjusių reikšmingų užsienio ekspertų ir šiuolaikinės architektūros asmenybių. Fakulteto tarptautinį įsitraukimą atspindi narystė tarptautinėse organizacijose ir dalyvavimas daugianacionaliniuose projektuose Slovakijoje ir užsienyje.

Būdamas vienas mažiausių Vidurio ir Vakarų Europos didmiesčių, gyvybingas Bratislavos miestas yra įkvepianti ir tuo pat metu prieinama vieta tarptautiniams studentams ir keliautojams. Dėl savo geografinės padėties Vidurio Europoje tai yra vartai į Europą. Mėgausitės netoli Vienos, Budapešto, Prahos su puikiu susisiekimu. Bendra istorija ir artimi atstumai yra būdingi šioms sostinėms ir suteikia daug galimybių kultūrinei, socialinei ir kelionių patirčiai. Puikus susisiekimas autobusais ir geležinkeliu iš Bratislavos, taip pat lengvas susisiekimas su Bratislavu ir Vienos oro uostu siūlo pigius susisiekimus su pagrindinėmis Europos vietomis.

Ką mes darome ir kaip?

Jei ieškote didžiausios ir seniausios architektūros mokyklos Slovakijoje, kurios Architektūros ir dizaino fakultetas yra neatsiejama Slovakijos technologijos universiteto Bratislavoje dalis, netrukus atvyksite į reikiamą vietą.

Čia galite studijuoti architektūrą ir urbanistinį dizainą, pramoninį ir gaminių dizainą. Šių studijų pobūdis lėmė pagrindinę fakulteto švietimo strategiją, ypač dėmesį sutelkiant į studentų kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymą bei gebėjimą reaguoti į nenuspėjamus ateities iššūkius, su kuriais dar turės susidurti kiekvienas absolventas. Projektais pagrįstas mokymasis, vadovaujamas akademinės ir profesinės patirties ekspertų, ir projektai, koordinuojami glaudžiai bendradarbiaujant su praktika, leidžia tiksliai imituoti „realaus gyvenimo“ patirtį.

FAD taip pat siūlo kryptingo darbo galimybes specializuotame Švietimo ir tyrimų centre UNESCO kultūros paveldo miesto Banská Štiavnica širdyje. Autentiškame istoriniame name (faktiškai restauruotame studentų) fakultetas seminarų ar specializuotų kursų metu visus metus gali priimti iki 30 studentų ir 10 darbuotojų.

Artėjant prie praktikos, studentai skatinami dalyvauti įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Mokyklos kokybę labiausiai patvirtina mokinių pasiekimai. Architektūros fakultetas gali didžiuotis studentų sėkme įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose architektūros-urbanistikos ir dizaino konkursuose (pvz., „Inspireli Awards“, „Xella“, „Isover“, „National Prize for the d'Design“, ABF Slovakia už geriausią bakalauro darbą, prof. Lacko prizas už geriausią diplominį darbą) ir daugelis kitų.

Turėdami tokią mąstyseną, siekiame kompleksiškai paruošti savo studentus sunkiųjų įgūdžių ir minkštųjų įgūdžių srityje būsimos Pramonės 4.0 kontekste.

Tačiau gero išsilavinimo neužtenka. Pirmiausia stengiamės sukurti bendruomenę. FAD teikia turtingą socialinį, mokslinių tyrimų, akademinį ir sportinį gyvenimą. Turime ilgametę tradiciją organizuoti didžiausią viešą renginį – Architektūros ir dizaino naktį. Daugelį renginių studentams ruošia studentai – pavyzdžiui, „Manifest“ (mūsų pirmakursius šiltai priima nauji kolegos). Po to vyks atvirų durų dienos, studentų ir profesionalų parodos, pristatančios savo darbus, stalo teniso savaitgalis ir kt., pasibaigus daugeliui vietinių architektūros, dizaino, meno festivalių ir turgų (pvz., Urban Market), FAD mėgaujasi jos buvimas dėl savo strateginės padėties netoli Bratislavos miesto centro.

Priėmimai

Studijų programa

Programos mokestis už mokslą

Įranga

Apie Mokyklą

Klausimai

Panašūs kursai