Keystone logo
Jan Dlugosz University

Jan Dlugosz University

Jan Dlugosz University

Įvadas

Jan Dlugosz University Čenstakavoje yra valstybinis universitetas, kurio istorija siekia 1971 m. Šiuo metu universitetą sudaro 4 fakultetai, turintys daugiau nei 40 studijų sričių, su bakalauro, magistro ir doktorantūros laipsniais. Čia siūlomos magistrantūros studijos


„Alma Mater“

JDU yra buvusi aukštoji mokytojų rengimo mokykla, kuri buvo pertvarkyta į universitetą. Renginys, toks svarbus visai akademinei Čenstakavos bendruomenei, buvo paminėtas 2004 m. Spalio 1 d.

Mūsų „Alma Mater“ istorija siekia 1971 metus. Tuometinio Ministrų tarybos sprendimu buvo įsteigtas Mokytojų rengimo kolegija. 1974 m. Ji buvo pertvarkyta į aukštesniąją mokytojų rengimo mokyklą. Universiteto darbuotojai, prisimenantys tą istorinį įvykį Čenstakavoje ir regione, pabrėžia, kad greitai besivystančiam miestui didelę reikšmę turėjo humanitarinių mokslų daktaro mokyklos įsteigimas. Daugelis žmonių pripažįsta, kad tai buvo precedento neturintis sprendimas, nes tomis dienomis valdžia demonstravo daug palankesnį požiūrį į technikos universitetus. Inžinerijos mokslų absolventai buvo paklausūs dinamiškai plėtojant regiono pramonės įmones. Pirmieji diplomai už profesinio mokymo baigimą buvo įteikti 1973 m. Pirmuosius menų magistro ir mokslo magistro diplomus mokyklos administracija išdavė 1977 m.

Mūsų „Alma Mater“ pradžia buvo gana kukli. Kolegija ir ankstyvasis HTES turėjo tik 2 fakultetus: Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą ir Pedagogikos fakultetą.

Per pastaruosius 50 metų Jan Dlugosz University sparčiai vystėsi ir stiprėjo. Dabar universitetą sudaro 4 fakultetai: Filologijos ir istorijos fakultetas, Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas, Pedagogikos fakultetas, Meno fakultetas ir du tarpfakultetiniai mokymo padaliniai: Užsienio kalbų studijų centras ir Kūno kultūros ir Sporto centras. Šiuo metu Jan Dlugosz University siūlo daugiau nei 40 studijų krypčių:

  • Pirmos pakopos programos (bakalauro studijos) su bakalauro laipsniais.
  • Antrosios pakopos programos (magistrantūros studijos) su magistro, taip pat inžinieriaus laipsniais.
  • Trečiosios pakopos (doktorantūros) programos: chemijos, fizikos, istorijos, literatūros ir kalbotyros.

Be to, JDU yra daugiau kaip 60 magistrantūros programų formų.

Universitetas turi teisę suteikti istorijos daktaro laipsnį. Laukiama, kol bus įgyta teisė suteikti papildomus pažymėjimus kitose studijų srityse.

„Alma Mater“ stiprybė yra jos darbuotojai, sunkiai dirbantys pratęsiant ir įtvirtinant universiteto pasiekimus. Šiuo metu JDU dirba 648 dėstytojai. Tarp jų yra 440 akademikų ir 148 nepriklausomi, iš kurių 30 yra tituliniai (visiški) profesoriai.

JDU užsiima įvairių formų švietimo populiarinimu tarp pagyvenusių žmonių. Apie 650 studentų - pensininkų mūsų bendruomenės narių lanko įvairius trečiojo amžiaus universiteto siūlomus studijų kursus.Anastasiya Gepp / Pexels

120549_pexels-photo-1462630.jpeg

Bendradarbiavimas su užsienio akademiniais centrais yra svarbus bet kurios mokyklos pripažinimo ir klasifikavimo elementas. Mūsų „Alma Mater“ turi ilgą ir plačią šios srities tradiciją. Iki šiol JDU valdžia yra sudariusi keletą susitarimų dėl bendradarbiavimo su skirtingais mokslo ir tyrimų centrais visame pasaulyje. Bendradarbiavimo rezultatas - mainų programos studentams ir akademiniam personalui. Daugelio dvišalių susitarimų ir bendrai finansuojamų mokslinių tyrimų projektų įgyvendinimo rezultatus praktikoje taiko tiek civilinės inžinerijos, tiek karinė pramonė.

Pagrindinė biblioteka yra tikras universiteto lobis. Jo kolekciją sudaro beveik 300 tūkstančių straipsnių, ty knygos, mokslo žurnalai, dokumentai ir specialių pavadinimų kolekcija. Bibliotekininkai labai aktyviai skleidžia skaitymą; jie rengia daugybę parodų, skirtų regionui, istorijai ir menui svarbiais klausimais.

Visus savo tyrimų rezultatus akademikai gali paskelbti Jan Dlugosz University leidykloje, pripažintame ne tik regioniniu ir nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu. Jos atstovai dalyvauja svarbiausiose knygų mugėse Lenkijoje ir Europoje. Namas teikia publikacijas, skirtas skirtingoms studijų sritims.

JDU gali pasigirti planetariumu, nauju atrakcionu studentams ir visiems Čenstakavos regiono gyventojams, kuriame įrengtas vienas pažangiausių pasaulyje projektavimo instrumentų.

Akademinis sportas greitai vystosi. JDU studentai-sportininkai varžosi sporto renginiuose, kuriuos organizuoja akademiniai centrai visoje šalyje ir užsienyje. Jie priskiriami prie geriausių visų Lenkijos universitetų sportininkų.

Mūsų „Alma Mater“ akademinė valdžia įdėmiai stebi Lenkijoje ir Europoje vykstančias politines ir socialines transformacijas, ypač greitai besikeičiančius darbo rinkos reikalavimus, kurie yra esminis veiksnys pritaikant universiteto siūlomą švietimą. Taigi JDU akademikai diegia naujas švietimo sistemas ir bendradarbiavimą su užsienio švietimo centrais ne tik su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, bet ir su ne Europos Sąjungos valstybėmis, pvz., Rytų Europoje.

Vietos

  • Częstochowa

    Jerzego Waszyngtona,4/8, 42-217, Częstochowa

    Klausimai