
Doktorantūra in
Francophonie ir įvairovės doktorantūros programa McMaster University Faculty of Humanities

Įvadas
Tai tarpdisciplininė ketverių metų programa, organizuojama remiantis prancūzakalbio pasaulio, įskaitant Prancūziją, literatūromis ir kultūromis. Kviečiame kandidatus, turinčius tradicinį prancūzų kalbos magistro laipsnį, taip pat kandidatus, kurių kursai buvo ne tokie tipiški, jei jų byla atitinka Magistrantūros mokyklos (SGS) reikalavimus. Programos tikslas - padėti studentams įgyti išsamią frankofonijos pasaulio viziją per laiką, erdvę ir įvairius socialinius bei kultūrinius diskursus ir praktikas. Programa taip pat siekiama palengvinti jų profesinę integraciją į vis labiau globalėjantį pasaulį. Pasitelkę disertacijos komitetą, sėkmingi kandidatai turės galimybę sukurti savo akademinį išsilavinimą.
Vienas iš svarbiausių programos bruožų yra galimybė būti iki vienerių metų frankofono šalyje ar regione (Europoje, Kanadoje, JAV, Afrikoje, Azijoje ar Karibuose). Šios mokslinės viešnagės, kuri gali būti vykdoma trečiaisiais metais, tikslas yra paspartinti jo tyrimus, praturtinti profesinę ir asmeninę patirtį bei ištirti prancūzakalbio pasaulio įvairovę. Ruošdami studentus universiteto karjerai pripažįstame, kad XXI amžiuje tai nėra vienintelė prancūzų doktorantūros studijų išeitis. Kiti profesinės veiklos sektoriai, tokie kaip tarptautiniai santykiai, žiniasklaida, žmogiškieji ištekliai, NVO, verslas, diplomatija, aplinka ar menai, ieško aukštos kvalifikacijos prancūzų kalbos darbuotojų. Tarpdiscipliniškumo ir įvairovės programa, norime padėti doktorantams įsitvirtinti pasirinktoje profesijoje.
Tyrimo ir tyrimų sritys
Doktorantūros programa „Frankofonija ir įvairovė“ apima šias sritis:
- XX ir XXI amžiaus frankofonijos teorijos, kalbos ir literatūra *
- Kolonijiniai ir pokolonijiniai frankofonijos pasaulio kontekstai
- „Ancien Régime“ ir XIX amžiaus kalbos ir reprezentacijos
* NB: Šis pavadinimas apima Prancūziją ir kitas prancūziškai kalbančias šalis ir regionus.
Priėmimas į programą
Paprastai doktorantūros programa trunka ketverius metus.
Reikalavimai:
- prancūzų ar frankofoniškos literatūros ar kultūros magistro laipsnis (magistro laipsnis kitoje programoje taip pat gali būti pripažintas, konsultuojantis su SGS)
- magistro programos vidurkis - bent B
Paraišką sudarys šie dokumentai:
- paraiškos laiškas su studijų planu prancūzų kalba
- oficialus bet kurios povidurinio ugdymo įstaigos nuorašas
- du akademinės bendruomenės rekomendaciniai laiškai
Programos reikalavimai
Kursai
Visi doktorantai pirmaisiais programos metais turi baigti šešis trijų skyrių kursus. Prancūzų kalbos 705 kursas „Įvadas į literatūros ir kritinę teoriją“ yra privalomas. Kandidatai, kurie jau išklausė panašų kursą magistrantūros studijų metu, gali kreiptis dėl kredito perkėlimo, pateikdami šio kurso savaitinę programą ir skaitymo sąrašą Magistrantūros komitetui. Jei kreditas bus suteiktas, jie pakeis šeštąjį privalomą kursą viena iš šių galimybių:
- kitas katedros siūlomas kursas
- Anglų kalba 730 - režisūriniai skaitymai
- kito skyriaus siūlomas kursas, jei jis yra susijęs su studento tyrimų sritimi
Buvę McMasterio magistrai, tęsiantys daktaro laipsnį, laikysis tos pačios tvarkos.
Kursų sąrašą galite rasti šiame SGS katalogo skyriuje: Humanitarinių mokslų fakultetas - Anglų - prancūzų kalbos kursai . Atminkite, kad ne visi išvardyti seminarai siūlomi kiekvienais metais.
SGS siūlo du papildomus būtinus kursus: SGS 101 Akademinių tyrimų vientisumas ir SGS 201 Prieinamumas Ontarų, turinčių negalią, įstatymas (AODA). Šis reikalavimas turi būti įvykdytas per pirmąjį studijų mėnesį, ty iki rugsėjo pabaigos.
Egzaminų suvestinė
Doktorantai pasirenka dvi koncentracijos sritis. Pirmasis yra literatūrinis. Studentai turi parodyti išsamius pirminių šaltinių, analizės metodų ir svarbių sričiai žinių. Antrasis egzaminas yra teorinis arba tarpdisciplininis. Studentai turi įrodyti savo žinias apie: a) teorinius pagrindus (postkolonializmo, lyties ar socio-seksuacijos studijas, queer teoriją, psichoanalitinę kritiką, narratologiją, semiotiką, priėmimo teoriją ir kt.) Arba (b) ) tarpdalykiniai santykiai tarp literatūros ir kitų nagrinėjamų tyrimų sričių (filosofijos, medicinos, kino, dailės, materialiosios kultūros ir kt.). Dieninių studijų studentai šiuos egzaminus privalo laikyti pirmuosius 20 doktorantūros studijų mėnesių. Vietoj disertacijos studentai gali parašyti originalų straipsnį, kuris turi būti pateiktas pripažintame žurnale, užtikrinant straipsnio recenzavimą. Minimalus straipsnio ilgis yra 7000 žodžių.
Darbo pasiūlymas
Studentai parengia 25 puslapių disertacijos projektą, pasitarę su savo tyrimų vadovu. Šį projektą vertina disertacijos komitetas. Žodinis projekto gynimas, vykdomas šiame komitete, turi būti vykdomas per pirmuosius 24 programos mėnesius, prieš kandidatams pradedant savarankišką tyrimą ir baigiamojo darbo rašymą.
Trečiosios kalbos reikalavimas
Iki programos pabaigos kandidatai turi išlaikyti pasyvaus supratimo testą kita kalba nei anglų ir prancūzų. Kalbą pasirenka kandidatai, pasitarę su savo komitetu. Egzaminą sudaro maždaug vieno puslapio teksto vertimas į prancūzų arba anglų kalbas. Patvirtinus Prancūzijos katedros Magistrantūros studijų komitetą, šį egzaminą galima pakeisti:
- kalbos kursas iš šešių bakalaurų, tarpinių ar aukštesniųjų pakopų, kurių galutinė klasė ne mažesnė kaip B
- EDU 750/751 „MacPherson“ lyderystės, inovacijų ir kompetencijos mokymo ir mokymosi institute mokymo principai ir praktika . Šio kurso aprašymą galima rasti šiame SGS katalogo skyriuje: Humanitarinių mokslų fakultetas - Anglų - prancūzų kalbos kursai .
- trijų skyrių doktorantūros studijų kursas kitoje atitinkamoje disciplinoje, susijusioje su kandidatų tyrimais
Tarpiniai tikslai
Studijų metu doktorantai turi dalyvauti bent keturiose profesinio rengimo veiklose (gairėse). Ši veikla skirta skatinti perkeliamų įgūdžių įgijimą skirtingose darbo vietose.
Daktaro darbas
Trečiaisiais ir ketvirtaisiais programos metais kandidatai rašo apie 250 puslapių mokslinę disertaciją (su pastabomis ir bibliografija) ir palaiko ją egzamine žodžiu. Paprastai tai daroma prancūzų kalba.
Programos etapai
Pirmieji metai
- Per pirmuosius 12 programos mėnesių atlikite 6 trijų kursų kursus
- Sėkmingai praeikite tyrimo metodų seminarą
- Pasirinkite disertacijos režisierių (pirmųjų metų pabaigoje)
- Pasitardami su komiteto nariais, nustatykite dvi pagrindines sritis
- Grįžti metinę pažangos ataskaitą (prieš 12 mėn)
Antri metai
- Sėkmingai išlaikę egzaminus per pirmuosius 20 programos mėnesių. Palaikykite 25 puslapių disertacijos projektą iki pirmųjų 24 mėnesių pabaigos.
- Grįžti metinę pažangos ataskaitą (prieš 24 mėn)
Treti metai
- Pateikite baigiamojo darbo skyrių projektus.
- Galimybė mokytis, atlikti mokslinius tyrimus ar stažuotis prancūziškai kalbančioje šalyje.
- Grįžti metinę pažangos ataskaitą (iki 36-to mėnesio)
Ketvirti metai
Pateikite baigiamąjį darbo egzempliorių; remti; pateikti galutinę skaitmeninę darbo kopiją „MacSphere“.
Priėmimai
English Language Requirements
Patvirtinkite savo anglų kalbos žinias atlikdami „Duolingo“ anglų kalbos testą! DET yra patogus, greitas ir prieinamas internetinis anglų kalbos testas, priimtas daugiau nei 4000 universitetų (tokių kaip šis) visame pasaulyje.