Universitetai

Detali informacija apie skirtingas studijų vietas

Spustelėkite žemiau esančią nuorodą ir skaitykite daugiau apie skirtingas šalis, kuriose galite rinktis studijas. Čia rasite ne tik bendrosios informacijos apie skirtingas šalis, bet ir duomenų apie švietimo sistemas, studijų kainas, studijų galimybes siūlomas tarptautiniams studentams ir daug daugiau. Čia taip pat rasite praktinės informacijos apie studentų sveikatos draudimą, studijų vizas, pragyvenimo kainas ir t.t.

Universitetai pagal šalį - PhD studijos visame pasaulyje

Kas yra PhD studijos?
Doktorantūra (PhD) - tai trečiosios pakopos akademinis laipsnis, kurį siūlo daugybė viso pasaulio universitetų. Būtent šis laipsnis paprastai būna aukščiausias universitetų siūlomas akademinis laipsnis. Kartu su doktorantūros laipsniu, kurį siūlo skirtingi įvairiausių universitetų fakultetai, studentai įgyja itin aukštas jų pasirinktos srities kvalifikacijas bei profesinės patirties, kuri jiems dažnai atveria daugybę karjeros galimybių. Doktorantūros studijas specialistai gali rinktis fizikos, matematikos, humanitarinių ar socialinių mokslų, verslo vadybos, sveikatos apsaugos, švietimo, menų, inžinerijos ir kitų akademinių mokslų srityse. Į doktorantūros studijas gali stoti jau magistro laipsnį turintys specialistai, tačiau kartais į trečiosios pakopos studijas yra priimami dar tik bakalauro laipsnį turintys studentai. Sėkmingai doktorantūros studijas baigusiems studentams yra suteikiamas tam tikros srities daktaro laipsnis.

Kodėl PhD studijas verta rinktis užsienyje?
Daugybė viso pasaulio studentų doktorantūros studijoms pasirenka ne jų šalyje esantį universitetą. Tarptautinės PhD studijos iš tiesų suteikia daugybę privalumų. Pirmiausia, studijas užsienyje pasirinkę studentai įgyja taip vertinamos tarptautinės patirties. Studijų metu doktorantūros studentai turi itin geras galimybes tobulinti savo tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžius bei praplėsti profesinių pažinčių ratą, kuris labai praverčia globalioje darbo rinkoje. Be to, kai studentai nėra "pririšti" prie vienos vietos jie gali pasirinkti vieną iš geriausiųjų pasaulio doktorantūros studijų programų įvairiausiuose pasaulio universitetuose. Priklausomai nuo studento pasirinktos disertacijos temos, kai kurių šalių doktorantūros programos gali jiems būti daug naudingesnės negu studentų gimtųjų šalių universitetų siūlomos studijos. Todėl prieš pasirenkant studijų programą studentams verta apsvarstyti socialinius, politinius, ekonominius ir kitus įtakos jų disertacijai galimus veiksnius. Dėl galimybės tinkamiausią universitetą bei konkrečią doktorantūros studijų programą pasirinkti pagal individualius studento poreikius, tarptautines studijos kasmet tampa vis populiaresnės.

Kokias studijų specialybes galima rinktis užsienio universitetuose?
Doktorantūros studijas siūlančios aukštosios mokyklos paprastai yra skirstomos į kelias kategorijas. Priklausomai nuo kiekvieno iš studentų individualių poreikių, jie gali rinktis studijuoti universitetuose, verslo mokyklose, technikos ar edukologijos universitetuose. Skirtingas doktorantūros studijas siūlo daugybė įvairiausių pasaulio universitetų, todėl kiekvienas iš studentų tikrai išsirinks jiems tinkamiausią studijų programą. Didžiąją daugumą doktorantūros studijų programų pasirinkusių studentų turi atlikti savarankišką mokslinį tyrimą ir jį aprašyti disertacijoje, kuriai yra keliami aukšti reikalavimai. Kad studento mokslinis darbas būtų gerai įvertinamas, joje turi būti pristatomos naujos idėjos, kurios prisidėtų prie jų pasirinktos mokslo srities tobulėjimo ir vystymosi.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus daktaro laipsnį?
Doktorantūros laipsnį įgijusiems studentams visame pasaulyje atsiveria daugybė karjeros galimybių. Nesvarbu, ar karjeros aukštumų siekiate akademinėje srityse ar norite tapti privataus ar viešojo sektoriaus organizacijų lyderiais, doktorantūros studijų programos jums padės pasiekti užsibrėžtų tikslų. Kadangi užsienio universitete doktorantūros studijas pabaigę studentai įgyja tarptautinės patirties, praplečia profesinių pažinčių ratą ir įgyja itin konkurencingoje darbo rinkoje reikalingų kvalifikacijų, tarptautinis daktaro laipsnis jiems suteikia konkurencinio pranašumo, kuris labai palengvina kelią savo profesinių tikslų link.

Kiek kainuoja tarptautinės doktorantūros studijos?
Konkrečių doktorantūros studijų kaina labai priklauso nuo studento pasirinkto universiteto bei šalies, kurioje jis yra. Daugybė doktorantūros studentų taip pat gali gauti stipendiją ar kitų formų finansinę paramą, kurią siūlo universitetai ar privataus bei viešojo sektoriaus fondai. Todėl dėl studijų kainų, kitų išlaidų bei galimos finansinės pagalbos studentams patariame tiesiogiai susisiekti su jus dominančiais universitetais.

Kodėl verta rinktis internetinę, užsienio universiteto siūlomą, PhD studijų programą?

Vienas iš populiariausių būdų įgyti daktaro laipsnį užsienio šalyje esančiame universitete yra internetinės studijos. Internetines studijas pasirinkę studentai su dėstytojais, disertacijos kuratoriais ir studijų kolegomis gali bendrauti naudodamiesi naujausiomis e-mokymo technologijomis. Tūkstančiai viso pasaulio studentų kasmet pradeda įvairiausias internetines doktorantūros studijų programas. Dauguma studentų internetines doktorantūros studijas renkasi dėl galimybės iš savo namų daktaro laipsnį įgyti viename iš geriausiųjų pasaulio universitetų.

Kuo skiriasi skirtingų šalių universitetų siūlomos doktorantūros studijų programos?
Skirtingų šalių universitetų siūlomos studijų programos gali labai stipriai skirtis. Pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų siūlomos doktorantūros studijų programos trunka 5-erius ar daugiau metų. Dažniausiai pirmuosius dvejus studijų metus studentai turi lankyti teorines paskaitas bei praktinius seminarus. Kita studijų dalis yra skirta disertacijos rašymui. Jungtinės Karalystės ar Prancūzijos universitetus pasirinkę studentai studijų pradžioje taip pat dažnai turi lankyti teorines paskaitas, bet studentai turi gana daug laisvės rinktis, kokių dalykų paskaitas jie nori lankyti. Vokietijos ir Australijos universitetų studentai doktorantūros studijų metu dažniausiai dirba vien tik su savo disertacija ir teorinių paskaitų lankyti neturi. Čia rasite daug daugiau reikalingos informacijos apie doktorantūros studijas užsienio universitetuose, bei, užpildę trumpą užklausos formą, galėsite tiesiogiai susisiekti su jus dominančiais universitetais.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau