Charles University Faculty of Arts

Įvadas

Oficialus aprašymas

"Kadangi mano studijų pradžios, aš padariau, kad mano principas, kad kai aš rasti daugiau teisingą nuomonę, aš iš karto atsisakyti savo, mažiau teisingą nuomonę ir džiaugsmingai priimti nuomonę, kuri yra labiau pagrįsta, žinant, kad mes visi žinome, yra tik be galo fragmentas, ką mes nežinome. "Jan Hus, filosofas ir bažnyčios reformatorius, auklėtinio menų fakulteto Menų fakultetas Karolio universiteto šiuo metu yra viena iš didžiausių ir svarbiausių mokslinių tyrimų ir švietimo įstaigų meno ir humanitarinių Centrinėje Europoje. Fakultetas įkurtas 1348 Čekijos karalius ir vėliau Šventosios Romos imperatoriaus Karolio IV, kuris nustatyta, kad vienas iš keturių fakultetų Prahos universitete, vėliau pavadinta jo vardu Charles universitetas - seniausias universitetas Centrinėje Europoje rytų Prancūzijoje ir šiaurės Alpėse. Nuo tada jis buvo intelektualinis centras Čekijos žemėse: absolventai fakulteto, jų darbais ir idėjomis, buvo formuojant Čekijos visuomenę ir kultūrą ir svarbiausių momentų Čekijos istorija, dailės fakultete visada buvo ne labai širdis įvykių.

Su beveik 1000 darbuotojų, daugiau kaip 9000 mokinių ir vis tarptautinės studentų gyventojų beveik 1000 studentų iš visame pasaulyje, Dailės fakultetas yra energingas ir įvairi akademinė aplinka. Dėka lankstaus sistemos daugiau nei 700 galimų dvigubo tema laipsnių derinių, BA ir MA laipsnių leidžia mokiniams sutelkti dėmesį į du dalykus tokiu pačiu mastu, o tai padidina jų gebėjimą prisitaikyti, suteikia jiems daugiau galimybių savo ateities karjerą. Priėmimo lygis yra tik 27%, o tai yra būtina sąlyga labiau individualus požiūris, reikia, jei humanitariniai turi būti mokomi ir mokėsi rimtai.

Studentai ir mokslininkai ateiti į menų fakulteto dirbti daugiau nei septyniasdešimt dalykų - didesnis skaičius nei palyginamų institucijų dauguma pasaulyje gali pasiūlyti. Karolio universitetas tokie gretas tarp geriausių 2% pasaulio universitetų ir pati fakulteto užima vienas pirmųjų 200 pasaulio universitetų kurį disciplines.The fakulteto skaičius pritraukia gabiausius studentus iš Čekijos Respublikos ir paraiškų skaičiaus BA, MA ir PhD programos sudaro 10,000 per metus.

Nepaprastai platus disciplinų Menų fakulteto apima filosofija ir religijotyra; Istorija ir archeologija; psichologija; sociologijos ir politologijos; teatro, kino ir muzikos studijos ir filologinio programas, kurios sujungia griežtą tyrimą tam tikro kalbos ir kursai asocijuotose literatūros, istorinės ir kultūrinės kilmės skaičius. Fakultetas siūlo kursus daugiau nei šimtą kalbų, miręs ir gyvena, pavyzdžiui, albanų, akadianų, arabų, armėnų, Avestos, azerbaidžaniečių, baskų, bengalų, bulgarų, čekų (taip pat specialių laipsnių užsieniečiams ir pritaikyti takeliai viešbučiai), katalonų, bažnytinė slavų, kinų, kroatų, danų, olandų, anglų, Eblaite, senovės Egipto, suomių, prancūzų, vokiečių, gotikos, graikų (senovės ir šiuolaikinės), hebrajų (Senasis Testamentas ir moderni), hindi, hetitų, vengrų, airių, islandų , italų, japonų, korėjiečių, lotynų, lietuvių, latvių, przysłupowe sorbų, makedonų, mongolų, norvegų, norsu, Senos Airijos, persų, lenkų, portugalų, rumunų, rusų, sanskrito, slovakų, slovėnų, serbų, ispanų, švedų, tamilų, tocharų, tibetiečių, turkų, dantiraštis, ukrainiečių, jidiš ir vietnamiečių.

Tyrimas produkcija fakulteto, išmatuotas monografijų ir straipsnių skaičius, didesnis nei bet kurios kitos institucijos į Čekijos Respublikos humanitarinių - kuri atspindi tiek mokslinių tyrimų kokybę ir globojimo lygį. Kasmet fakultetas rengia tarptautinių konferencijų ir renginių bendrojo kultūrinę reikšmę skaičių - parodos, koncertai, paskaitos, viešose diskusijose. Per pastaruosius kelerius metus, Menų leidyklos fakultetas pelnė prestižinius apdovanojimus ir dabar konkuruoja su didžiausių akademinių leidyklų šalyje.

Ar žinote, kad…

... Iš Egipto studijų katedra dirba Egipte per pastaruosius penkiasdešimt metų, ir padarė didelę atradimų? Jų atradimas nežinomo Egipto karalienės Abusir 2014 rudenį kapo buvo išrinktas vienu iš 10 didžiausių archeologinių radinių 2014.

... 2014, profesorius Tomáš Halik buvo apdovanotas prestižiniu "Templeton premija, skiriama žmonėms, kurie" padarytų išskirtinį indėlį įtvirtinant gyvenimo dvasinę dimensiją "?

... Profesorius Martinas Hilský išvertė Complete Works Williamo Shakespeare'o į čekų?

istorija

Graduate Management Admission Test arba Menų fakultetas buvo įkurta kaip vienas iš keturių originalių fakultetų Karolio universiteto - seniausios aukštosios mokymosi Centrinėje Europoje - iki Fondo chartiją išleidimui 1348 balandžio 7 d. Karolis IV, siekdama savo valstybės ir dinastijos politiką, siekė nustatyti Bohemia Karalystę Šventosios Romos imperijos centru. Jo planas buvo sutelkti mokslininkus iš namų ir užsienyje Prahoje, kuris tapo jo gyvenamosios miestas, ir taip sustiprinti savo galia bazę. Iš anksto Husitų laikais, du trečdaliai visų universiteto studentų buvo studentai Meno fakultete, kur jie įgijo žinių, reikalingų, kad būtų galima studijuoti kitų trijų fakultetų (teologijos, medicinos, teisės). Vienas iš privilegijų, kuriomis naudojasi fakulteto buvo teisingas suteikti magistro ir daktaro laipsnius, kurie turi teisę savo nešiklius mokyti bet Europos universitete.

Per du šimtmečius po to, husitų karai, laisvųjų menų fakultetas buvo visai universiteto širdies. Nuo XVII amžiuje ji vadinosi filosofinio fakultetą. Nuo pradžios iki vidurio XIX amžiuje, jis tarnavo kaip fakulteto, kurio programa buvo sukurta siekiant suteikti parengiamąjį aukštąjį išsilavinimą už būsimiems studentams iš kitų fakultetų. Nuo XVIII amžiaus m, akademinių disciplinų skaičius pradėjo didėti: be filosofijos, buvo galima studijuoti estetika, matematika, astronomija, gamtos mokslų, inžinerijos, ekonomikos, švietimo ir istoriją. XIX amžiuje, be rytietiškų studijas, archeologijos ir religijotyra, reikšmingi pokyčiai vyko filologijos ir laipsnių čekų karalystėje, italų, prancūzų, anglų ir hebrajų buvo įvesta. Po to, kai 1849-1850 reformų, fakultetas buvo paleistas iš jo Propedeutyczny funkcija ir įgijo lygias su kitais fakultetais. 1897, moterys buvo leista studijuoti Filosofijos fakultete.

Fakultetas išlaikė savo reikšmę Čekijos žemėse net po Prahos universiteto padalinio į Čekijos dalies ir Vokietijos dalis 1882. vadinamosios Pirmosios Čekoslovakijos Respublikos (1918-1938) metu, Universiteto gyvenimas formos ypač į Gamtos mokslų fakulteto atsiskyrimo 1920 metais ir iki naujo pastato ant Vltavos krantinės įsigijimo - ta, kurioje jus vis dar rasti daugumos departamentų ir paskaitų salėse. Fakulteto uždarymas nacių okupacijos 1939 m lydėjo žiauriai persekiojimo tiek mokytojams, tiek mokiniams. Produktyvios, entuziastingi metų po Antrojo pasaulinio karo pabaigos atėjo į smurtinio pabaigoje 1948 su komunistų perversmo d 'État ir šių keturiasdešimt metų komunistinio režimo. Priverstinis išvykimas dešimtys neapmokėtų mokytojų ir marksizmo-leninizmo dalykų įvedimas lėmė sparčiai mažėja mokslinių tyrimų ir mokymo. Tikisi, kad plačiai socialinių pokyčių 1960-ųjų pabaigoje, vadinamasis "Prahos pavasaris", kurio metu fakultetas pradėjo kviesti atgal didelius asmenybių to meto, tokių kaip filosofas Janas Patočka buvo prispausti sovietų invazijos 1968 rugpjūtį. 1969 sausio Jan Palach, iš fakulteto studentas, nusižudė susideginimo politiniame proteste. Aikštėje, kurioje pagrindinis pastatas yra ir menų centrinėje bibliotekoje fakultetas padengia savo vardą. Po komunistinio režimo žlugimo ir jos užkrėstų pasekėjų išvykimo 1989 m fakultetas įsitvirtino vėl kaip viena iš labiausiai prestižinių įstaigų humanitarinių ir Čekijos Respublikoje ir Vidurio Europoje.

Mūsų absolventai ir buvę darbuotojai apima:

Bažnyčia riformingo ir filosofas Janas Husas (c. 1370-1415), kurio mintys įkvėpė Martinas Liuteris matematikas, logikas ir filosofas Bernardas Bolcanas (1781-1848) Kalbininkas Josefas Jungmann (1773-1847), vienas iš šiuolaikinės čekų kalba kūrėjų lingvistas ir orientalistas Bedřich Hrozný (1879-1952), decipherer senovės Hetitų kalba steigėjai ir nariai įtakingiausių Prahos lingvistinės rato, pavyzdžiui, Vilija Mathesius (1882-1945), Vladimír Skalička (1909-1991), Jan Mukařovský (1891-1975) Bohuslavem Havránek (1893-1978) ir René Wellek (1903-1995 ) chemikas Jaroslav Heyrovský (1890-1967), išradėjas poliarografinį metodo ir recipiento Nobelio premija 1959 garsieji rašytojai Aloisas Jirásek (1851-1930), Karelas Capek (1890-1938), Ladislavo Fuks (1923-1994), Josefas Škvorecký (1924-2012) ir Michalas Ajvaz (1949) politikai Milan Rastislav Štefánik (1880-1919), Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937) Edvard Benes (1884-1948), pastarieji du tapo Čekoslovakijos pirmininkus sociologas ir politikas Alisa Masarykova (1879-1966), steigėjas socialinio ugdymo Čekoslovakijoje meno istorikas ir archeologas Růžena Vacková (1901-1982) Sau Patočka (1907-1977), vienas iš svarbiausių Vidurio Europos filosofų XX amžiuje, studentas Martin Heidegger Edmund Husserl ir Eugen Fink Sau Palach (1948-1969), studentas, kuris paaukojo save protestuojant prieš sovietų invaziją 1968 psichologas Zdeněk Matějček (1922-2004), autorius novatoriškoje studijas vaikų psichologijos

Vietos

Praha

Address
Faculty of Arts
Charles University in Prague
Jan Palach Square 2
116 38 Prague 1

Praha, Praha, Čekija

„Keystone“ stipendija

Susipažinkite su mūsų siūlomomis stipendijų galimybėmis