Charles University Faculty of Education

Įvadas

Oficialus aprašymas

Graduate Management Admission Test arba Edukologijos fakultetas yra viena iš septyniolikos fakultetų prie Prahos Karolio universiteto skėtis susijusių. Jos pagrindinis tikslas yra mokyti mokytojus ir kitus pedagoginius darbuotojus visoms mokykloms ir mokyklų tipų sistemoms, įvairių lygių tyrimas (bakalauro ir magistro) bei formų. Nors kiti penki fakultetai per Karolio universiteto taip pat oficialiai kvalifikuoti mokyti mokytojus, ką daro švietimo fakultetas yra unikali patikros ir sudėtingumą švietimo centre. Fakultetas suteikia universitetinio lygio pasirengimo ir kvalifikacijos mokytojų išsilavinimą šiose srityse: humanitarinių, socialinių mokslų, meninio ugdymo, kūno kultūros, matematikos ir gamtos mokslų.

Fakultetas šiuo metu mokymo apie 4200 mokinius tiek bakalauro ir magistro studijų programas, plius beveik 10 000 studentų mokoma per platų kartu formų studijų programas, daugiausia profesinės mokytojų vystymosi dalis.

Fakultetas taip pat atidaryta mokslą mokantys užsienio studentams, kurie gali registruotis į programų, dėstomų anglų kalba. Fakultetas dalyvauja tarptautiniame Erasmus Mundus programoje, skirtoje palengvinti studentų ir dėstytojų mobilumą.

BA ir MA studijų programos

2006 metais fakultetas priėmė ECTS kreditų sistemą, kuri yra pripažįstami visose ES šalyse ir tokiu būdu leidžia lengviau studentų judumas ES viduje. Studento Edukologijos fakultetas paprastai studijuoja dviejų dalykų derinys.

Bakalauro studijų programos

3 metų bakalauro studijų programa siekiama suteikti studentams iš esmės žinias dviejų pasirinktų dalykų, tačiau tai nėra mokytojo laipsnį - BA absolventai nėra oficialiai kvalifikaciją dėstyti. Štai kodėl siūlomų per programos privalomų ir pasirenkamųjų kursų struktūra yra pritaikyta taip, kad kaupiasi profesinę patirtį pasirinktomis temomis, o ne švietimo įgūdžių ir mokymo kompetencijos studentams. Todėl BA programa apima tik kelis kursus pedagogikos ir psichologijos disciplinų. Tačiau programa taip pat apima privalomą motyvacinį mokymo praktika, kuri turėtų padėti studentams apsispręsti, ar jie nori tęsti tolesnių MA studijų uždirbti mokymo laipsnį.

Magistro studijų programos

Šio 2-metų tolesnių magistro programos absolventai bus įgiję didelę patirtį profesinėje srityje, kuriai taikoma dviejų pagrindinių dalykų dėl savo pasirinkimo ir, be to, jie taip pat sukūrė savo pedagoginę, psichologinę ir didaktines kompetencijas, svarbu, bet mokytojo profesiją. Taigi, neskaitant privalomų ir pasirenkamųjų kursų, kuriais siekiama įtvirtinti mokinių profesinę kompetenciją, MA programa taip pat apima specialiai pritaikyta didaktines kursus ir visavertę studentas mokymo praktiką, kurie visi yra integruotas organiniame ir jungtinės sistemos. Iš tolesnių MA studijų absolventas visiškai kvalifikuoti dėstyti aukštosiose pradinių ir vidurinių mokyklų.

istorija

Graduate Management Admission Test arba Edukologijos fakultetas Karolio universiteto Prahoje buvo įkurta 1946 lapkričio mėn remiasi viena pirmųjų prezidento dekretų būti išlaikytas po pakartotinio įsteigimo nepriklausomos valstybės Čekoslovakijos, o taip pat ant naujai priimto įstatymo, kuriais siekiama įrodyti mokslo fakultetai visuose tos dienos universitetų , Tai buvo ilgalaikis pastangas, kad užtikrintų didelę universitetinį išsilavinimą mokytojams visuose lygmenyse, tiek pradinių ir vidurinių kulminacija. Švietimo fakulteto Karolio universiteto buvo oficialiai atidarytas lapkričio 15, 1946 in Prahos Rudolfinum (menininkų namai), o švenčių pradžia dalyvavo Čekijos prezidentas dr Edvard Beneš.

Tačiau 1953 mokyklos reforma pavyko išmontuoti visas čekų fakultetų išsilavinimą. Naujai įsteigta institucija mokymui bendrųjų dalykų mokytojai buvo vadinamas pedagoginis universitetas - Aukštoji mokykla pedagogika.

Dar vienas Čekijos švietimo sistemoje (atlikto 1959) reforma pagimdė Pedagoginių institutų Prahoje ir Brandýs nad Labem, kurios buvo skirtos mokyti pradinių klasių mokytojų, o ateities vidurinių mokyklų mokytojai turėjo ištirti jų pagrindinius dalykus įvairių universitetų fakultetai, kaip buvo daroma anksčiau 1946. Čekijos fakultetai švietimo nebuvo atkurta iki 1964 m. Verta paminėti, kad vidurinių mokyklų mokytojai meno, muzikos ir kūno kultūros pradžių buvo rengiami kitų atitinkamų Karolio universiteto fakultetų, o alsoattending šiek tiek pedagoginės ir psichologinės kursus Edukologijos fakulteto.

1970-ųjų viduryje pamačiau suvienijimą ir sujungimas mokymo tinklus pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojams ir atitinkamo ilgio studijų pratęsimą iki 5 metų. Tai buvo gana nelaimingas kartų, nes daugelis skyriai buvo išmontuoti arba pridėtas prie įvairių kitų universiteto fakultetų.

Per 50 metų fakulteto gyvavimo iš pažymėtinų ekspertų skaičius įvairiose srityse išmokė savo gretose, pavyzdžiui, Cyril Bouda, V. Hrabal, J. Charvát, Otakar Chlup, L. Kopeckij, J. Plavec, V. Tardy ir F. Vodička paminėti tik keletas.

Vietos

Praha

Address
Pedagogická fakulta UK v Praze
Street: Magdalény Rettigové 4


116 39 Praha, Praha, Čekija

„Keystone“ stipendija

Susipažinkite su mūsų siūlomomis stipendijų galimybėmis