Oficialus aprašymas

Graduate Management Admission Test arba Edukologijos fakultetas yra viena iš septyniolikos fakultetų prie Prahos Karolio universiteto skėtis susijusių. Jos pagrindinis tikslas yra mokyti mokytojus ir kitus pedagoginius darbuotojus visoms mokykloms ir mokyklų tipų sistemoms, įvairių lygių tyrimas (bakalauro ir magistro) bei formų. Nors kiti penki fakultetai per Karolio universiteto taip pat oficialiai kvalifikuoti mokyti mokytojus, ką daro švietimo fakultetas yra unikali patikros ir sudėtingumą švietimo centre. Fakultetas suteikia universitetinio lygio pasirengimo ir kvalifikacijos mokytojų išsilavinimą šiose srityse: humanitarinių, socialinių mokslų, meninio ugdymo, kūno kultūros, matematikos ir gamtos mokslų.

Fakultetas šiuo metu mokymo apie 4200 mokinius tiek bakalauro ir magistro studijų programas, plius beveik 10 000 studentų mokoma per platų kartu formų studijų programas, daugiausia profesinės mokytojų vystymosi dalis.

Fakultetas taip pat atidaryta mokslą mokantys užsienio studentams, kurie gali registruotis į programų, dėstomų anglų kalba. Fakultetas dalyvauja tarptautiniame Erasmus Mundus programoje, skirtoje palengvinti studentų ir dėstytojų mobilumą.

BA ir MA studijų programos

2006 metais fakultetas priėmė ECTS kreditų sistemą, kuri yra pripažįstami visose ES šalyse ir tokiu būdu leidžia lengviau studentų judumas ES viduje. Studento Edukologijos fakultetas paprastai studijuoja dviejų dalykų derinys.

Bakalauro studijų programos

3 metų bakalauro studijų programa siekiama suteikti studentams iš esmės žinias dviejų pasirinktų dalykų, tačiau tai nėra mokytojo laipsnį - BA absolventai nėra oficialiai kvalifikaciją dėstyti. Štai kodėl siūlomų per programos privalomų ir pasirenkamųjų kursų struktūra yra pritaikyta taip, kad kaupiasi profesinę patirtį pasirinktomis temomis, o ne švietimo įgūdžių ir mokymo kompetencijos studentams. Todėl BA programa apima tik kelis kursus pedagogikos ir psichologijos disciplinų. Tačiau programa taip pat apima privalomą motyvacinį mokymo praktika, kuri turėtų padėti studentams apsispręsti, ar jie nori tęsti tolesnių MA studijų uždirbti mokymo laipsnį.

Magistro studijų programos

Šio 2-metų tolesnių magistro programos absolventai bus įgiję didelę patirtį profesinėje srityje, kuriai taikoma dviejų pagrindinių dalykų dėl savo pasirinkimo ir, be to, jie taip pat sukūrė savo pedagoginę, psichologinę ir didaktines kompetencijas, svarbu, bet mokytojo profesiją. Taigi, neskaitant privalomų ir pasirenkamųjų kursų, kuriais siekiama įtvirtinti mokinių profesinę kompetenciją, MA programa taip pat apima specialiai pritaikyta didaktines kursus ir visavertę studentas mokymo praktiką, kurie visi yra integruotas organiniame ir jungtinės sistemos. Iš tolesnių MA studijų absolventas visiškai kvalifikuoti dėstyti aukštosiose pradinių ir vidurinių mokyklų.

istorija

Graduate Management Admission Test arba Edukologijos fakultetas Karolio universiteto Prahoje buvo įkurta 1946 lapkričio mėn remiasi viena pirmųjų prezidento dekretų būti išlaikytas po pakartotinio įsteigimo nepriklausomos valstybės Čekoslovakijos, o taip pat ant naujai priimto įstatymo, kuriais siekiama įrodyti mokslo fakultetai visuose tos dienos universitetų , Tai buvo ilgalaikis pastangas, kad užtikrintų didelę universitetinį išsilavinimą mokytojams visuose lygmenyse, tiek pradinių ir vidurinių kulminacija. Švietimo fakulteto Karolio universiteto buvo oficialiai atidarytas lapkričio 15, 1946 in Prahos Rudolfinum (menininkų namai), o švenčių pradžia dalyvavo Čekijos prezidentas dr Edvard Beneš.

Tačiau 1953 mokyklos reforma pavyko išmontuoti visas čekų fakultetų išsilavinimą. Naujai įsteigta institucija mokymui bendrųjų dalykų mokytojai buvo vadinamas pedagoginis universitetas - Aukštoji mokykla pedagogika.

Dar vienas Čekijos švietimo sistemoje (atlikto 1959) reforma pagimdė Pedagoginių institutų Prahoje ir Brandýs nad Labem, kurios buvo skirtos mokyti pradinių klasių mokytojų, o ateities vidurinių mokyklų mokytojai turėjo ištirti jų pagrindinius dalykus įvairių universitetų fakultetai, kaip buvo daroma anksčiau 1946. Čekijos fakultetai švietimo nebuvo atkurta iki 1964 m. Verta paminėti, kad vidurinių mokyklų mokytojai meno, muzikos ir kūno kultūros pradžių buvo rengiami kitų atitinkamų Karolio universiteto fakultetų, o alsoattending šiek tiek pedagoginės ir psichologinės kursus Edukologijos fakulteto.

1970-ųjų viduryje pamačiau suvienijimą ir sujungimas mokymo tinklus pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojams ir atitinkamo ilgio studijų pratęsimą iki 5 metų. Tai buvo gana nelaimingas kartų, nes daugelis skyriai buvo išmontuoti arba pridėtas prie įvairių kitų universiteto fakultetų.

Per 50 metų fakulteto gyvavimo iš pažymėtinų ekspertų skaičius įvairiose srityse išmokė savo gretose, pavyzdžiui, Cyril Bouda, V. Hrabal, J. Charvát, Otakar Chlup, L. Kopeckij, J. Plavec, V. Tardy ir F. Vodička paminėti tik keletas.

Programos mokomos:
  • Anglų
  • Čekijos

Aukštoji mokykla taip pat siūlo:

Doktorantūra

Charles University Faculty of Education

Doktorantūros studijų programos „Chemijos didaktika“ tikslas - parengti specialistus chemijos švietimo kokybės gerinimui Čekijoje, atsižvelgiant į dabartinius socialinius ... [+]

Studijų charakteristikos

Doktorantūros studijų programos „Chemijos didaktika“ tikslas - parengti specialistus chemijos švietimo kokybės gerinimui Čekijoje, atsižvelgiant į dabartinius socialinius poreikius ir pagal pažangių Europos šalių švietimo programas, remiantis mokslinių tyrimų rezultatais. Doktorantūros programa orientuota į chemijos švietimo teorijos specialistų parengimą pagal dabartines žinias apie chemiją, pedagogiką, psichologiją, sociologiją, informatiką ir kitas disciplinas. Tai programa be specializacijos.

Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Žodinė diskusija apie rašytinį darbą ir kartu su paraiška, pateikta mokslinių tyrimų projektui. Priėmimo egzaminuose pareiškėjas turi įrodyti atitinkamas žinias chemijos didaktikos, chemijos, pedagoginės-psichologinės disciplinos, informacijos ir kalbos raštingumo (anglų ar kitos pasaulio kalbos žinios tikrinimo) ir mokslinių tyrimų prielaidų patikrinimo (gilesnės žinios apie temą patikrinimo) , kurį kandidatas nori studijuoti doktorantūroje).... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Vizualaus meno mokymo programa, kaip neatsiejama meno ir kultūros švietimo srities dalis, turi didelį tarpdisciplininį potencialą. Absolventai atstovauja specialistams ne ... [+]

Studijų charakteristikos

Šiuolaikinė vizualaus meno ugdymo sritis yra įtraukta į socialinių ir kultūrinių vizualizacijos sąlygų (parodymo, įsivaizdavimo ir kūrimo), suprantamo kaip žmogaus ontogenezės, kultūros ir bendrojo lavinimo ypatumus, tyrimą. Tyrimas prisideda prie gilaus supratimo apie kūrybinį mąstymą, mokymąsi ir mokymą vizualinės kultūros srityje ir naujomis šiuolaikinio meno bendradarbiavimo ir švietimo funkcijomis.

Vizualaus meno mokymo programa, kaip neatsiejama meno ir kultūros švietimo srities dalis, turi didelį tarpdisciplininį potencialą. Absolventai atstovauja specialistams ne tik vaizdinės ir dailės, bet ir pedagogikos, specialiosios pedagogikos, vystymosi psichologijos, žiniasklaidos ir kultūros studijų, lyginamųjų kultūrinių ir pedagoginių studijų, vizualinės semiotikos, pažinimo mokslo, estetikos, vizualinės teorijos, mokslinių tyrimų grupėse. ir kiti.... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Doktorantūros studijos yra parengiamosios programos, skirtos mokslininkams ir tyrėjams, kurių kūrybinės pastangos prisideda prie teorijos ir mokslinių tyrimų plėtros moks ... [+]

Studijų charakteristikos

Doktorantūros studijos yra parengiamosios programos, skirtos mokslininkams ir tyrėjams, kurių kūrybinės pastangos prisideda prie teorijos ir mokslinių tyrimų plėtros mokslo mokslų srityje. Programa pageidautina gerinti atitinkamą jų kompetenciją, skleisti atitinkamus mokslinių tyrimų rezultatus ir tendencijas švietimo srityje ir ugdyti doktorantų metodologines kompetencijas. Pagrindinis studijų programos tikslas - suteikti studentams galimybę giliau susipažinti su pedagoginėmis disciplinomis. Doktorantūros pagrindinis dėmesys skiriamas disertacijai / disertacijai, apibrėžtai kaip originalus mokslinis darbas, kurio išvados praturtina atitinkamą studijų sritį platesniame disciplinos plėtros kontekste. Konsultacijos Dėl tyrimo pobūdžio ir turinio pareiškėjas gali susipažinti su temomis, projekto struktūra ir galimybėmis jį apdoroti su potencialiomis doktorantūros vadovais.... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Tyrimas skirtas tiems, kurie domisi teoriniu ir filosofiniu filosofijos ir socialinių mokslų mokymu. Būtina sąlyga yra tinkamas magistro studijų programos užbaigimas, sut ... [+]

Tyrimas skirtas tiems, kurie domisi teoriniu ir filosofiniu filosofijos ir socialinių mokslų mokymu. Būtina sąlyga yra tinkamas magistro studijų programos užbaigimas, sutelkiant dėmesį į atitinkamą ar susijusį dalyką.

Filosofijos doktorantūros tikslas yra mokyti aukštos kvalifikacijos mokslo darbuotojus, atitinkančius atitinkamos visuomenės bendrųjų įstatymų studijas ontologijos, gnozės ir etikos požiūriu. Jiems turėtų būti suteikta teisė spręsti holistinio, visuotinio pobūdžio problemas. Dauguma absolventų dirba universiteto dėstytojais ir turi svarbų uždavinį - ugdyti studentus į naują atsakomybės rūšį, kuri garantuoja gerą socialinę plėtrą visose srityse.... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų,Vokiečių
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Ph.D. matematikos ugdymo studijos yra pasirengusios spręsti tiek teorines, tiek ir su vaikų ir suaugusiųjų matematinio ugdymo problemomis susijusias problemas ir atlikti ... [+]

Studijų charakteristikos

Tikimasi, kad matematikos didaktikos doktorantūros studentai:

domisi matematikos švietimu apskritai (pavyzdžiui, dalyvaujant mokslinėse konferencijose ir konferencijose mokytojams),apžvelgti svarbiausius mokslo žurnalus ir knygas, susijusias su matematikos švietimu, \ tturėti idėją apie matematikos ugdymo sritį, kurią jie nori susitelkti į savo studijas ir sugebėti ją apibrėžti raštu iki 10 puslapių (įskaitant preliminarius tyrimo klausimus, metodiką, teorinį pagrindą ir literatūros sąrašą) .

Programa be specializacijos

Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimo egzaminas

Diskusija apie pareiškėjo mokslinių tyrimų projekto pasiūlymą. Mokslinių tyrimų projektas iki 10 puslapių turi būti siunčiamas kartu su paraiška Kauno universiteto Švietimo fakultetui. Projekto kokybė yra svarbi, kad ją įvertintų įėjimo komitetas, kuris įvertins kandidato pasirengimą atlikti matematikos ugdymo tyrimus.Diskusija apie matematikos ugdymo mokslinės literatūros sąrašo nuorodas (turi būti siunčiama kartu su paraiška).... [-]
Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Muzikos teorijos ir švietimo specializacija grindžiama muzikologinių ir muzikinių ugdymo disciplinų atranka ir sinteze, leidžiančia subalansuotai paruošti aukštos kvalifi ... [+]

Studijų charakteristikos

Muzikos teorijos ir švietimo specializacija grindžiama muzikologinių ir muzikinių ugdymo disciplinų atranka ir sinteze, leidžiančia subalansuotai paruošti aukštos kvalifikacijos ekspertus mokslinių tyrimų ir mokymo srityse. Atsižvelgiant į platų muzikinės pedagogikos spektrą, specializacija atitinka tikslą atitinkančio tyrimo apimtis: specialistų rengimas bendrosios muzikos švietimo, profesinio mokymo ir kitos veiklos, kuriai reikalinga tokia specializacija, srityje.

Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimo egzaminas

Pareiškėjai pateikia raštišką mokslinių tyrimų projekto pasiūlymą (įskaitant bibliografiją) iki 10 puslapių apie kandidato pasirinktą profesinę temą. Mokslinių tyrimų projektas turi būti siunčiamas kartu su paraiška Kauno universiteto Švietimo fakultetui. Tikimasi, kad mokslinių tyrimų projektas turi savo idėjų ir įrodo, kad turi įgūdžių moksliniam darbui. Projektas turėtų apimti tyrimo problemos ypatumus, pagrindines klausimo tikslų ir struktūros idėjas bei teorinių tyrimų ir profesinės literatūros metodus.... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Doktorantūros tikslas - parengti kvalifikuotus tyrėjus Čekijos ir Čekoslovakijos istorijos srityje, kurie taps pagrindiniu tolesnių istorinių tyrimų pagrindu. Studijos pl ... [+]

Studijų charakteristikos

Doktorantūros tikslas - parengti kvalifikuotus tyrėjus Čekijos ir Čekoslovakijos istorijos srityje, kurie taps pagrindiniu tolesnių istorinių tyrimų pagrindu. Studijos plėtoja specialias doktorantų žinias ir suteikia joms gilesnį supratimą apie pasirinktą specializaciją. Per paskaitas ir seminarus doktorantai susipažįsta su naujausiomis istorinės mokslo žiniomis ir dabartinėmis metodologijos tendencijomis. Doktorantūros studijose pagrindinis dėmesys skiriamas rašytinės disertacijos disertacijos parengimui, remiantis originaliu šaltiniu. Ph.D. disertacija turėtų išplėsti ankstesnius tyrimų rezultatus, o doktorantai taip pat parodė gebėjimą dirbti su atitinkamais metodais ir tarptautiniu lygiu.... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Doktorantūros studijų programos „Specialiojo ugdymo“ absolventas turi teorines žinias ir mokslinių tyrimų įgūdžius specialiojo ugdymo srityje. Absolventas yra pasirengęs ... [+]

Studijų charakteristikos

Doktorantūros studijų turinyje daugiausia dėmesio skiriama žmonių su negalia dalyvavimui visuomenėje didinti ir jų gyvenimo kokybės gerinimui. Ypatingas dėmesys skiriamas socialiniams aspektams.

Ph.D. Studijų programa siūlo išsilavinimą įvairiose specialiojo ugdymo disciplinose. Programos studentai yra pasirengę pirmiau minėtoje perspektyvoje plėtoti mokslinę specialybės discipliną ir spręsti naujausias problemas, susijusias su neįgaliųjų gyvenimo kokybe.

Individualūs kursai taip pat apima aktualius specialiojo ugdymo aspektus tarptautiniame kontekste.

Mokslinių tyrimų veikla turėtų apimti:

Ankstyvasis amžius, įskaitant specialią ugdymo diagnostiką ir intervenciją;Šeima su vaiku su negalia ir jo padėtis visuomenėje;Neįgaliųjų socialinė, kultūrinė ir profesinė integracija, įskaitant specialiųjų poreikių turinčių mokinių ir studentų integraciją į pagrindines pagrindines mokyklas;Specialiųjų ugdymo ir socialinės reabilitacijos metodų, metodų ir procedūrų kūrimas;Visuomenės požiūrio į neįgaliuosius pokyčiai;Specialiojo ugdymo sistemos, jos pagrindinių struktūrinių dalių kūrimas, įskaitant žmonių su negalia gyvenimo kokybės teorijos kūrimą.Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas... [-]
Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Faculty of Education

Ph.D. Švietimo psichologijos studijos rengia moksleivį mokslinei veiklai švietimo psichologijoje, ty psichologijoje, taikomoje švietimo temomis. Studijos nėra skirtos kom ... [+]

Studijų charakteristikos

Ph.D. Švietimo psichologijos studijos rengia moksleivį mokslinei veiklai švietimo psichologijoje, ty psichologijoje, taikomoje švietimo temomis. Studijos nėra skirtos kompensuoti psichologijos priešmokyklinį (magistro) kursą, jei to prašo kolegijos ar psichologų asociacijos, kaip psichologijos praktikos ar tolesnių tyrimų (ypač medicinos) sąlyga. Jie prideda mokslininkų kompetenciją švietimo srityje, naudodami psichologiją ir suvokdami kitų švietimo mokslų kontekstą.

Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimo egzaminas

Diskusija apie pareiškėjo mokslinių tyrimų projekto pasiūlymą iki 10 puslapių, įskaitant bibliografiją, kuri parodo jų sutelkimą į mokslinių tyrimų temą, kurią norėtų nagrinėti doktorantūroje. Mokslinių tyrimų projektas turi būti siunčiamas kartu su paraiška Kauno universiteto Švietimo fakultetui. Į projektą turėtų būti įtrauktos mokslinių tyrimų problemos, pagrindinės problemos idėjos ir nagrinėjamos metodikos iš teorinių, mokslinių tyrimų ir profesinės literatūros. Pageidautina, kad projektą pasirašytų mentoriaus padėjėjas, kuris yra šios srities specialistas.... [-]

Čekija Praha
Susisiekti su mokykla
Anglų
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba

Charles University in Prague

Location address
Pedagogická fakulta UK v Praze
Street: Magdalény Rettigové 4

Prague, Praha, 116 39 CZ