Oficialus aprašymas

Graduate Management Admission Test arba Protestantų teologijos fakultetas (Iš pradžių žinomas kaip Hus Čekoslovakijos protestantų teologijos fakultetas) Buvo įkurta Prahoje 1919 balandžio 28 d. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą, ten buvo daug apribojimų protestantų Čekijos žemėse (kurios buvo dalis katalikų Austrija tuo metu) ir kandidatai į ministerijos turėjo eiti į Vieną studijuoti. Su naujojo Čekoslovakijos valstybės įkūrimo po karo atėjo visišką religijos laisvę.

Reformatų ir liuteronų protestantų vienija suformuoti Čekijos brolių evangelinė bažnyčia, ir vienas iš pirmųjų veiksmų buvo įsteigti evangelikų teologijos fakultetą apmokyti savo teologijos studentai ir iš kitų bažnyčių. Per pirmąjį metų gyvavimo fakultetas turėjo 14 mokinių, bet tai greičiau augo iki 78 1923 ir 160 1929. Moterys pradėjo studijuoti Fakultete 1922; jų skaičius žymiai padidėjo po to, kai Čekijos brolių evangelinė bažnyčia Sinodas nusprendė įšventinti moteris ministerijos 1953 m. Vokiečių okupacijos metu fakultetas buvo uždarytas, kartu su daugeliu kitų aukštojo mokslo institutus, bet jis vėl savo veiklą, kai Antrojo pasaulinio karo buvo daugiau. Be 1949-50 buvo 230 mokiniai.

1950 metais komunistų valstybė nusprendė, kad fakultetas turi būti padalinta į dvi mokyklas: į Hus teologijos fakulteto studentams iš Čekoslovakijos Husycki bažnyčia ir Comenius protestantų teologijos fakulteto studentams iš Čekijos brolių evangelinė bažnyčia ir mažesnių bažnyčių. Pagal komunistų Comenius fakultetas patyrė daug sunkumų ir nukrito žemiau 100 studentų skaičius. Daugumai iš 1950 ir 1960 metais dekanas buvo pirmaujanti Čekijos protestantų teologas Josefas Lukl Hromádka. Po komunistinio režimo žlugimo 1989 metais, naujos galimybės atsivėrė Comenius fakultete. Ten buvo didžiulis padidėjimas studentų skaičių. 1990 Comenius fakultetas buvo įtraukta į Karolio universiteto ir pervadintas protestantų Teologijos fakultetą. 1995 jis persikėlė į didesnes patalpas apie savo dabartine svetainėje. 2007-2008 fakultetas turėjo apie 500 studentų ir apie 25 dėstytojų.

Fakultetas Sandarinimo ir jo simbolis

Pagalvokite - Act - Speak: teologija, druskos

Kai svarstymai dėl Fakulteto Pavel Filipi emblema Kai Praha protestantų teologijos fakultetas buvo įkurtas 1919 m, jos steigėjai susidūrė su viena maža užduotis, be to, daug daugiau stambiosios: kaip atstovauti simboliškai tradicijas jie buvo grindžiamos ir tikslai jie siekė ne. Todėl jie sukūrė naują emblemą, kuri šiandien vis dar naudojamas kaip fakulteto antspaudu.

Kaip jos simbolika turi būti suprantama?

Atsižvelgiant į sukamaisiais dizaino centre matome taurę. Tai simbolizuoja pakankamai aiškiai ryšį su Čekijos Reformacijos paveldą, ypač su Husycki Reformacijos, kuri atnaujinus priėmimą taurės metu švenčiant Viešpaties vakarienės iki laypeople. 1417 visą teologijos fakultetas Prahos universiteto paragino bendrystės pagal abiejų rūšių, atsižvelgiant revoliucijos pusę ir taip rizikuoja savo egzistavimui: per metus iš Konstanco taryba atsiėmė savo licenciją mokyti. Pasirenkant šį simbolį, nauja fakultetas parodė, kad ji buvo įsipareigojusi taurės (visa tai gali lemti) kaip Hussites buvo, ir kad jis atmetė bet kokį Klerykalizm natūra, įskaitant teologinės Klerykalizm.

Į viršų pusmetį apskritojo dizaino, mes galime skaityti lotynų žodžius: SAPERE, agere, LOQUI, o tai reiškia anglų kalba: manau, aktas, kalbėti. Istorinis kilmė šio devizo nueina Jan Amos Komenskio (Comenius), pastarąjį vyskupo senojo vienybės broliams. Šių terminų ir tai, kaip jie yra tarpusavyje susiję pasirinkimas gali būti suprantamas be jokių papildomų paaiškinimų. Teologijos naujasis fakultetas nori ugdyti turėtų būti mokslo, reikia griežtą intelektinės drausmę; ji turėtų būti praktiška, todėl į veiksmų; Ir, pagaliau, ji turėtų būti grindžiama dialogu, atmesdamas visus kitus būdus išleisti visoje tiesos išskyrus žodį. Tvarka, kuria terminai dedami turbūt nenuostabu, su "kalbėti" į trečią vietą, formuojant moto kulminaciją. Bet tai nenuostabu, dingsta, kai mes prisimename milžiniškas svarba Čekijos Reformacijos pridedamas prie Dievo žodžio laisvę. Laisvai skelbti išlaisvinantį žodis pats savaime "Pati laisviausia veiksmų" (actus liberimus Omnium) ir gali išlaisvinti krikščionybę nuo Babilono nelaisvės. Vėl ir vėl, net laikais didžiausią priespaudą Čekų protestantų krikščionių patyrė tai, kad "Dievo Žodis yra ne surakinto" (2 Tim. 2: 9), ir, kad priešingai, jis sukuria laisvo žodžio aplink save erdvę. Po iš šios patirties ir tradicijų, Fakultetas steigėjai įsipareigojo steigimo fakultetą kaip laisvo žodžio prieglobsčio, įsišaknijusi Dievo žodžio laisvę.

Centrinėje dalyje emblemos, į kairę ir į dešinę nuo taurės, yra dviejų nuorodų į Šventąjį Raštą forma mįslė - Kunigų 2:13 ir Markas 9:49. Abiem ištraukas žodis "druska" (lotynų SAL), turi būti rasta. Tarp moto ir Raštas citatų ryšys tampa aišku, kai mes suprantame, kad pradinės raidės trijų žodžių moto (SAPERE, Agere, Loqui) kartu sudaro lotyniškas žodis SAL.

Bet kas turi teologiją ir teologinį fakulteto daryti su druska? Kas lėmė mūsų pirmtakai, kuris pasirinko herbo dizainą pasirinkti šiuos du ištraukas iš daugelio vietų Biblijoje, kur druska yra minėtų? Šiandien galime tik spėlioti ne egzegezės jie turėjo galvoje. Tačiau mes galime būti pagrįstai įsitikinęs, kad citatos Mark, kad jie turėjo prieš juos versija buvo vienas, kad yra ne galbūt patvirtina originalių rankraščių, tačiau dažnai pasitaiko reformatų vertimų Biblijoje. Pagal šią versiją, Jėzaus žodžiai buvo: "Kiekvienas auka bus druska pasūdyta." Mes sukrėtė tai, kad abu pravažiuoja žodį "druska" yra glaudžiai susijęs su auka koncepciją. Leviticus 02:13 liepia: "Tu turi sezoną visi jūsų grūdų atnašų su druska. Negalima palikti savo Dievo Sandoros druską iš savo grūdų aukos. Pridėti druskos į visus jūsų aukos. "Teologija kaip nuoroda aukoti? Ar fakulteto steigėjai nori pabrėžti, kad fakultetas ir toliau turėtų nukreipti savo dėmesį į krikščionių pranešimą branduolys - Kristaus auką ant kryžiaus? Galbūt. Bet galbūt jie turėjo kažkas galvoje, kai jie sukūrė emblemą. Nes abiejų citatų druska vadinami papildomu ingredientu, kuris tampa ištirpusios ir išsisklaidė visoje auka. Ir tai savaime tirpinimas ir savarankiškai išsibarstymas yra viena iš pagrindinių funkcijų teologija. Iki abejoti savo instinktus savisaugos ji įsipareigoja, kad jo mąstymo visumą, remdamasi ir kalbėti su krikščionybės ir pilietinių bendruomenių paslaugų, perspėja ir apsaugo juos nuo egoizmo korupcija, ir ragina jas nesavanaudiškai tarnauti tiems, kurie yra laikomas mažiau svarbi šiame pasaulyje. Tokiu būdu teologija gali įnešti savo indėlį siekiant užtikrinti, kad žmogaus šeimos neprarastų savęs neigimo ir savanoriško atsisakymo aspektą, be kurio nei žmogaus orumo, nei taikaus sambūvio gyvenime yra įmanoma.

Programos mokomos:
  • Anglų
  • Čekijos

Aukštoji mokykla taip pat siūlo:

Doktorantūra

Charles University Protestant Theological Faculty

Doktorantūros studijos Biblijos teologijos srityje yra skirtos studentams ugdyti įprastą pažangių studijų būdą, gebėjimą mąstyti teologiškai ir gilinti žinias atitinkamos ... [+]

Doktorantūros studijos Biblijos teologijos srityje yra skirtos studentams ugdyti įprastą pažangių studijų būdą, gebėjimą mąstyti teologiškai ir gilinti žinias atitinkamose Biblijos teologijos disciplinose ekspertų lygmeniu.

Ši sritis apima visus Biblijos specialisto studijų aspektus, tokius kaip teologiniai, literatūriniai ir istoriniai veiksniai. Studijose daugiausia dėmesio skiriama Senojo Testamento ar Naujojo Testamento laukui. Tai apima Biblijos tekstų, susijusių su religinėmis ir kultūrinėmis tradicijomis, nagrinėjimą. Priklausomai nuo konkretaus disertacijos projekto, studijos gali būti susijusios su tekstinėmis, lingvistinėmis, literatūrinėmis, literatūrinėmis-istorinėmis, istoriografinėmis, religinėmis ar kultūrinėmis problemomis. Paprastai jie taip pat turi kelti klausimus apie teologinį Rašto apibūdinimą ar bendrą liudijimą, susijusį su atitinkamais teologiniais klausimais, taip pat spręsti supratimo, bendravimo ir interpretavimo klausimus. Biblijos tyrimų srityje taip pat yra susijusios specializuotos disciplinos - pavyzdžiui, senųjų ir klasikinių kalbų filologija, senovės Artimųjų Rytų literatūra ir pagrindinės senovės kultūros, religijų fenomenologija ir religijų religija. senovėje, atitinkamų regionų archeologijoje ir istoriografijoje, taip pat metodikos refleksija Biblijos srityje, hermeneutiniai klausimai, Biblijos tyrimų istorija ir dabartinės tendencijos. Studijos yra tinkamai susijusios su kitais teologijos sritimis, ir, kaip ir kitos teologijos šakos, turi tarpdisciplininį aspektą.... [-]

Čekija Prague
Spalis 2019
Anglų,Vokiečių
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Protestant Theological Faculty

Doktorantūros studijos istorinės ir sisteminės teologijos srityje yra skirtos studentams ugdyti įprastą pažangių studijų būdą, gebėjimą mąstyti teologiškai ir gilinti žin ... [+]

Doktorantūros studijos istorinės ir sisteminės teologijos srityje yra skirtos studentams ugdyti įprastą pažangių studijų būdą, gebėjimą mąstyti teologiškai ir gilinti žinias apie teologinę tradiciją savo istoriniu ir sisteminiu aspektu. lygiu. Studentai mokosi kritiškai analizuoti ir apmąstyti įgytas žinias ir metodus, naudojamus jų srityje, ir interpretuoti juos tiek savo specifiniuose kontekstuose, tiek tarpdisciplininiuose šiuolaikinių mokslo žinių nustatymuose. Priklausomai nuo jų disertacijos projekto, jų studijos yra orientuotos į specifinę specializuotą istorinės ar sisteminės teologijos sritį (pvz., Bažnyčios istoriją, dogmos istoriją, sisteminę teologiją ar dogmatiką), tačiau tuo pačiu metu jie išlaiko tinkama vizija ir tarpdisciplininė orientacija, susijusi su visomis teologijos šakomis.... [-]

Čekija Prague
Spalis 2019
Anglų,Vokiečių
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Protestant Theological Faculty

Praktinės ir ekumeninės teologijos ir teologinės etikos srities doktorantūros tikslas yra studentams ugdyti įprastą pažangių studijų būdą, gebėjimą mąstyti teologiškai ir ... [+]

Praktinės ir ekumeninės teologijos ir teologinės etikos srities doktorantūros tikslas yra studentams ugdyti įprastą pažangių studijų būdą, gebėjimą mąstyti teologiškai ir gilinti savo žinias apie teologinę tradiciją ekumeniniame, praktiniame, ir etikos aspektus. Studentai mokosi kritiškai analizuoti ir apmąstyti įgytas žinias ir metodus, naudojamus jų srityje, ir interpretuoti juos tiek savo specifiniuose kontekstuose, tiek tarpdisciplininiuose šiuolaikinių mokslo žinių nustatymuose. Priklausomai nuo disertacijos projekto temos, jų studijos sutelktos į atitinkamą specializaciją ekumeninės ar praktinės teologijos srityje (pavyzdžiui, homiletika, katecetika, poimenika, praktinė ekleziologija, himnologija ar missiologija), arba teologinė etika ar krikščionybė socialinis darbas (diaconija). Tačiau tuo pačiu metu jie išlaiko reikiamą matomumą ir tarpdisciplininę orientaciją, susijusią su visomis teologijos šakomis.... [-]

Čekija Prague
Spalis 2019
Anglų,Vokiečių
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba
Charles University Protestant Theological Faculty

Religijos filosofijos srities doktorantūros tikslas yra, kad studentai įprastu būdu tobulintų studijas, ugdytų jų gebėjimą ištirti, naudojant filosofines priemones ir met ... [+]

Religijos filosofijos srities doktorantūros tikslas yra, kad studentai įprastu būdu tobulintų studijas, ugdytų jų gebėjimą ištirti, naudojant filosofines priemones ir metodus, religinius reiškinius ir klausimus, susijusius su žmonių kultūros religine dimensija. įskaitant teologinę mintį ir jos tradicijas. Studentai mokosi kritiškai apmąstyti šiuos metodus ir jų rezultatus bei interpretuoti juos tiek konkrečiame kontekste, tiek pagal akademines žinias. Tiesiogiai siejant su daugiadisciplininiu pobūdžiu, ši studijų programa plėtoja įgūdžius, reikalingus sudėtingiems klausimams analizuoti, o mokiniai mokosi derinti įvairias specialistų perspektyvas ir diskursus vertinant konkrečias išvadas ir tikrinant hipotezes, tuo pačiu užtikrinant, kad naudojami metodai yra tinkami , mąstymas yra tikslus ir aiškiai išreiškiamos sudėtingos ar prieštaringos problemos. Studijų programa ne tik padeda įgyti ekspertų žinių ir įgūdžių, bet taip pat ugdo gebėjimą suprasti netradicines ar savo pačių skirtingas nuomones, koncepcijas, mokymus ir teorijas, ugdo kritiškų diskusijų argumentuotus metodus ir tobulina gebėjimas vertinti save ir suformuluoti savo nuomonę ar poziciją.... [-]

Čekija Prague
Spalis 2019
Anglų,Vokiečių
Dieninės
4 metai
Universiteto miestelis
Internetu ir universiteto miestelyje
Skaityti daugiau lietuvių kalba

Charles University in Prague