Charles University Protestant Theological Faculty

Įvadas

Oficialus aprašymas

Graduate Management Admission Test arba Protestantų teologijos fakultetas (Iš pradžių žinomas kaip Hus Čekoslovakijos protestantų teologijos fakultetas) Buvo įkurta Prahoje 1919 balandžio 28 d. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą, ten buvo daug apribojimų protestantų Čekijos žemėse (kurios buvo dalis katalikų Austrija tuo metu) ir kandidatai į ministerijos turėjo eiti į Vieną studijuoti. Su naujojo Čekoslovakijos valstybės įkūrimo po karo atėjo visišką religijos laisvę.

Reformatų ir liuteronų protestantų vienija suformuoti Čekijos brolių evangelinė bažnyčia, ir vienas iš pirmųjų veiksmų buvo įsteigti evangelikų teologijos fakultetą apmokyti savo teologijos studentai ir iš kitų bažnyčių. Per pirmąjį metų gyvavimo fakultetas turėjo 14 mokinių, bet tai greičiau augo iki 78 1923 ir 160 1929. Moterys pradėjo studijuoti Fakultete 1922; jų skaičius žymiai padidėjo po to, kai Čekijos brolių evangelinė bažnyčia Sinodas nusprendė įšventinti moteris ministerijos 1953 m. Vokiečių okupacijos metu fakultetas buvo uždarytas, kartu su daugeliu kitų aukštojo mokslo institutus, bet jis vėl savo veiklą, kai Antrojo pasaulinio karo buvo daugiau. Be 1949-50 buvo 230 mokiniai.

1950 metais komunistų valstybė nusprendė, kad fakultetas turi būti padalinta į dvi mokyklas: į Hus teologijos fakulteto studentams iš Čekoslovakijos Husycki bažnyčia ir Comenius protestantų teologijos fakulteto studentams iš Čekijos brolių evangelinė bažnyčia ir mažesnių bažnyčių. Pagal komunistų Comenius fakultetas patyrė daug sunkumų ir nukrito žemiau 100 studentų skaičius. Daugumai iš 1950 ir 1960 metais dekanas buvo pirmaujanti Čekijos protestantų teologas Josefas Lukl Hromádka. Po komunistinio režimo žlugimo 1989 metais, naujos galimybės atsivėrė Comenius fakultete. Ten buvo didžiulis padidėjimas studentų skaičių. 1990 Comenius fakultetas buvo įtraukta į Karolio universiteto ir pervadintas protestantų Teologijos fakultetą. 1995 jis persikėlė į didesnes patalpas apie savo dabartine svetainėje. 2007-2008 fakultetas turėjo apie 500 studentų ir apie 25 dėstytojų.

Fakultetas Sandarinimo ir jo simbolis

Pagalvokite - Act - Speak: teologija, druskos

Kai svarstymai dėl Fakulteto Pavel Filipi emblema Kai Praha protestantų teologijos fakultetas buvo įkurtas 1919 m, jos steigėjai susidūrė su viena maža užduotis, be to, daug daugiau stambiosios: kaip atstovauti simboliškai tradicijas jie buvo grindžiamos ir tikslai jie siekė ne. Todėl jie sukūrė naują emblemą, kuri šiandien vis dar naudojamas kaip fakulteto antspaudu.

Kaip jos simbolika turi būti suprantama?

Atsižvelgiant į sukamaisiais dizaino centre matome taurę. Tai simbolizuoja pakankamai aiškiai ryšį su Čekijos Reformacijos paveldą, ypač su Husycki Reformacijos, kuri atnaujinus priėmimą taurės metu švenčiant Viešpaties vakarienės iki laypeople. 1417 visą teologijos fakultetas Prahos universiteto paragino bendrystės pagal abiejų rūšių, atsižvelgiant revoliucijos pusę ir taip rizikuoja savo egzistavimui: per metus iš Konstanco taryba atsiėmė savo licenciją mokyti. Pasirenkant šį simbolį, nauja fakultetas parodė, kad ji buvo įsipareigojusi taurės (visa tai gali lemti) kaip Hussites buvo, ir kad jis atmetė bet kokį Klerykalizm natūra, įskaitant teologinės Klerykalizm.

Į viršų pusmetį apskritojo dizaino, mes galime skaityti lotynų žodžius: SAPERE, agere, LOQUI, o tai reiškia anglų kalba: manau, aktas, kalbėti. Istorinis kilmė šio devizo nueina Jan Amos Komenskio (Comenius), pastarąjį vyskupo senojo vienybės broliams. Šių terminų ir tai, kaip jie yra tarpusavyje susiję pasirinkimas gali būti suprantamas be jokių papildomų paaiškinimų. Teologijos naujasis fakultetas nori ugdyti turėtų būti mokslo, reikia griežtą intelektinės drausmę; ji turėtų būti praktiška, todėl į veiksmų; Ir, pagaliau, ji turėtų būti grindžiama dialogu, atmesdamas visus kitus būdus išleisti visoje tiesos išskyrus žodį. Tvarka, kuria terminai dedami turbūt nenuostabu, su "kalbėti" į trečią vietą, formuojant moto kulminaciją. Bet tai nenuostabu, dingsta, kai mes prisimename milžiniškas svarba Čekijos Reformacijos pridedamas prie Dievo žodžio laisvę. Laisvai skelbti išlaisvinantį žodis pats savaime "Pati laisviausia veiksmų" (actus liberimus Omnium) ir gali išlaisvinti krikščionybę nuo Babilono nelaisvės. Vėl ir vėl, net laikais didžiausią priespaudą Čekų protestantų krikščionių patyrė tai, kad "Dievo Žodis yra ne surakinto" (2 Tim. 2: 9), ir, kad priešingai, jis sukuria laisvo žodžio aplink save erdvę. Po iš šios patirties ir tradicijų, Fakultetas steigėjai įsipareigojo steigimo fakultetą kaip laisvo žodžio prieglobsčio, įsišaknijusi Dievo žodžio laisvę.

Centrinėje dalyje emblemos, į kairę ir į dešinę nuo taurės, yra dviejų nuorodų į Šventąjį Raštą forma mįslė - Kunigų 2:13 ir Markas 9:49. Abiem ištraukas žodis "druska" (lotynų SAL), turi būti rasta. Tarp moto ir Raštas citatų ryšys tampa aišku, kai mes suprantame, kad pradinės raidės trijų žodžių moto (SAPERE, Agere, Loqui) kartu sudaro lotyniškas žodis SAL.

Bet kas turi teologiją ir teologinį fakulteto daryti su druska? Kas lėmė mūsų pirmtakai, kuris pasirinko herbo dizainą pasirinkti šiuos du ištraukas iš daugelio vietų Biblijoje, kur druska yra minėtų? Šiandien galime tik spėlioti ne egzegezės jie turėjo galvoje. Tačiau mes galime būti pagrįstai įsitikinęs, kad citatos Mark, kad jie turėjo prieš juos versija buvo vienas, kad yra ne galbūt patvirtina originalių rankraščių, tačiau dažnai pasitaiko reformatų vertimų Biblijoje. Pagal šią versiją, Jėzaus žodžiai buvo: "Kiekvienas auka bus druska pasūdyta." Mes sukrėtė tai, kad abu pravažiuoja žodį "druska" yra glaudžiai susijęs su auka koncepciją. Leviticus 02:13 liepia: "Tu turi sezoną visi jūsų grūdų atnašų su druska. Negalima palikti savo Dievo Sandoros druską iš savo grūdų aukos. Pridėti druskos į visus jūsų aukos. "Teologija kaip nuoroda aukoti? Ar fakulteto steigėjai nori pabrėžti, kad fakultetas ir toliau turėtų nukreipti savo dėmesį į krikščionių pranešimą branduolys - Kristaus auką ant kryžiaus? Galbūt. Bet galbūt jie turėjo kažkas galvoje, kai jie sukūrė emblemą. Nes abiejų citatų druska vadinami papildomu ingredientu, kuris tampa ištirpusios ir išsisklaidė visoje auka. Ir tai savaime tirpinimas ir savarankiškai išsibarstymas yra viena iš pagrindinių funkcijų teologija. Iki abejoti savo instinktus savisaugos ji įsipareigoja, kad jo mąstymo visumą, remdamasi ir kalbėti su krikščionybės ir pilietinių bendruomenių paslaugų, perspėja ir apsaugo juos nuo egoizmo korupcija, ir ragina jas nesavanaudiškai tarnauti tiems, kurie yra laikomas mažiau svarbi šiame pasaulyje. Tokiu būdu teologija gali įnešti savo indėlį siekiant užtikrinti, kad žmogaus šeimos neprarastų savęs neigimo ir savanoriško atsisakymo aspektą, be kurio nei žmogaus orumo, nei taikaus sambūvio gyvenime yra įmanoma.

Vietos

Praha

Address
Protestant Theological Faculty
Charles University in Prague

Černá 9,
P.O.Box 529
CZ-115 55 Praha 1
Czech Republic

Praha, Praha, Čekija

„Keystone“ stipendija

Susipažinkite su mūsų siūlomomis stipendijų galimybėmis