Czech University of Life Sciences - Faculty of Economics and Management

Įvadas

Oficialus aprašymas

Čekijos gyvybės mokslų universitetas Prahoje 110 metų sukakė 2016 m.

106062__MG_6213.jpg

Čekijos gyvybės mokslų universitetas yra valstybinis universitetas (pagal Universitetų įstatymą Nr. 111/1998). Šiuo metu Čekijoje yra 27 valstybiniai universitetai ir 2 valstybiniai universitetai. Tiek valstybinius, tiek valstybinius universitetus finansuoja Švietimo, jaunimo ir sporto ministerija. Tačiau valstybinius universitetus valdo jų rektorių valdyba ir akademinis senatas, o valstybinius universitetus valdo atitinkamos ministerijos (ty Policijos akademijos vidaus reikalų ministerija ir gynybos ministerijos gynybos ministerija).

Pirmosios žemės ūkio mokslų paskaitos vyko Prahos Charles-Ferdinand universiteto filosofijos fakultete Prahoje 1776 m. Žemdirbystės katedra vėliau buvo įkurta Čekijos politechnikos 1812 metais. Pirmoji miškų mokslų paskaitų buvo pateikta 1848 m. Rudenį .

Tikroji mūsų universiteto istorija prasideda 1906 m., Pasibaigus Prahos Čekijos politechnikos fakulteto Austrijos-Vengrijos imperatoriaus Franzo Josefo I įsakymu. Profesorius Julius Stoklasa, žinomas dirvožemio chemijos specialistas, tapo pirmuoju fakulteto dekanu. Nuo pat savo veiklos pradžios (1906/1907 m.) Fakultetas sukūrė savo gyvybinę veiklą, daugiausia remdamasis savo mokytojų ir studentų nesavanaudiškumu.

106063_Sloup-030.jpg

WW1 laikinai sustabdė fakulteto plėtrą, tačiau 1918 m. Čekoslovakijos Respublikos įkūrimo fakultetas pradėjo vystytis labai dinamiškai. Reformos švietimo srityje naujai įkurtoje Čekoslovakijos Respublikoje paskatino Čekijos politechnikos struktūrinius pokyčius (pervadintas Prahos Čekijos technikos universitetas 1920 m.). Žemės ūkio fakultetas 1920 m. Buvo pertvarkytas į Žemės ūkio ir miškų inžinerijos koledžą. Tai vis dar buvo Čekijos technikos universiteto dalis. Žemės ūkio ir miškų inžinerijos kolegija iš pradžių buvo įsikūrusi Prahos 2 rajone, "Gröbe Villa" Havlíčkovy sady mieste. 1936 m. Jis persikėlė į naują pastatą, netoli Čekijos technikos universiteto, Prahoje 6 - Dejvice rajone.

Vietos

Praha-Suchdol

Address
129 Kamýcká
165 00 Praha-Suchdol, „Hlavní město Praha“, Čekija